Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 07-11-13, 13:18
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
πρωτη φορα βλεπω "βελτιωτικο οικο" να αναφερει νεα 0-100 και βελτιωση στην καταναλωση δινοντας και νουμερα...
πρωτα απ'ολα η bmw οσον αφορα το δικο μου οχημα που γνωριζω δλδ το Ε90 320ι Ν46 με τα 150, δινει μεικτη καταναλωση 7,4 και οχι 7 που αναφερει αυτος και που το μαγικο τσιπακι του την κανει 6.9...αυτο θα ηθελα πραγαμτικα να μαθαινα πως ακριβως το τεσταρε, εχει πολυ ενδιαφερον...επιστημονικης φυσης παντα.
κ επισης η πλακα ειναι πως ισχυριζεται πως με τα 160κατι που θα μου δωσει θα εχω 0-100 απο 9" σε 8.1" κατι που δεν το κανει ουτε το 170αρι με τον αμεσο (8.2").

η αληθεια ειναι οτι μια ματια που εριξα και στα diesel πανω-κατω δινει ιδιες τιμες με αλλους επωνυμους οικους του εξωτερικου (πχ οσον αφορα το 150αρι τοσο ισχυριζονται ολοι πως κερδιζει δλδ 160-163αλογα, οσον αφορα το 177αρι ντιζελ ολοι λενε γυρω στα 204-211 παλι). αλλα ξαναλεω οτι πρωτη φορα καποιος βαζει νεο 0-100 και ποσο μαλλον νεα καταναλωση!!!αυτο το θεωρω το λιγοτερο τραγικο..μηπως αραγε να ενημερωσουμε την bmw να τους προσλαβει στο R&D της φιρμας;

@stunt mike: σωστα μεν αυτα που λες , αλλα δεν γινονται ουτε σε ταινια sci-fi του σπιλμπεργκ...
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LefterisK : 07-11-13 στις 13:25
Απάντηση με παράθεση