Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 16-11-07, 13:05
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Angry

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από s318is Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα συμφωνήσω με τον melodic: Νιωθω ξεβρακοτος χωρις αυτην!!!

Από μικρός κι εγώ φόραγα ζώνη σαν συνοδηγός.
Το πιο τραγικό στην ελληνική κοινωνία είναι το γεγονός οτι αν μπεις σε συγγενή και φίλο που δεν φοράνε ζώνη
και την βάλεις εσύ,τότε σε στραβοκοιτάζουν και σου αρχίζουν τα παραμύθια του στυλ "δεν με εμπιστευεσε,δεν τρέχω εγώ" και τέτοια όμορφα.

Με έσωσε κι εμένα σαν συνοδηγό με 50χλμ σε ενα 106.
Αν δεν φόραγα θα ήμουν χωμένος στο πορτπαγκαζ του μπροστινου Avensis
Γλυτωσα με μικρό πόνο στο στήθος αφου οι εντατήρες κόλλησαν και ψιλοσφηνώθηκα
στο κάθισμα.

Αυτό ειδικά δε θα πρέπει να σε ενδιαφέρει καθόλου.
Αν είναι και φίλος ή συγγενής έχεις και μεγαλύτερη ευκολία στη χρησιμοποίηση ''Γαλλικής γλώσσας''....''ναι ρε #$%@%^ δε σε εμπιστεύομαι'' (π.χ.) ή ''άσε θα πάω με τα πόδια ή με ταξί''...

Επίσης εγώ ΥΠΟΧΡΕΩΝΩ τον συνοδηγό (τουλάχιστον) να βάλει ζώνη!!! (αν και πρέπει ΟΛΟΙ να φοράνε μέσα).
Το θέμα με τα ατυχήματα είναι ότι συμβαίνουν και στους καλούς οδηγούς και στους έμπειρους και χωρίς να φταίνε πάντα και οι οδηγοί των 2 (ή περισσότερων οχημάτων).

Αν έρθει ένας από απέναντι στον συγγενή σου...τι θα κάνεις αν δεν έχεις βάλει ζώνη για να μη τον προσβάλλεις?
Απάντηση με παράθεση