Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 24-05-12, 00:41
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από P.kwstas E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σας παίδες.εχω ένα προβληματακι από θέμα φρενών,φοράω 325 φρένα αλλά θέλω να τα βελτιώσω όσο το δυνατών καλύτερα κ οικονομικα.σκέφτηκα λοιπών να κρατήσω τις δαγκάνες μου κ να βάλω μεγαλύτερης διαμέτρου δισκοπλακες (είχα μπανισει στο ebay κάτι χαρακτες αλλά λένε,σολινακια υψηλής κ φυσικά τακακια που λέω για ferrodo..το πρόβλημα είναι ότι δεν ξερω τι ακριβός διάμετρο να βάλω,του 325 είναι στα 280 κάτι cm αν θυμάμαι καλά κ έλεγα για αυτές της Μ που είναι 300 κάτι,αλλά ταιριάζουν στα άκρα μου;η 17άρα θα χωράει μετά;
Αυτό που θέλεις να κάνεις γίνεται μόνο αν μπουν αποστάτες στις δαγκάνες. Και δεν θα έχεις καλύτερο φρένο, και επικίνδυνο είναι.

Έχεις ήδη πολύ καλά φρένα. Άσε τα σωληνάκια υψηλής (δεν κάνουν τίποτα στο δικό σου όχημα) και βάλε απλώς ένα καλό σετ δίσκους και τακάκια, αν δεν έχεις ήδη. Οτιδήποτε πέρα από αυτά είναι πεταμένα χρήματα, εκτός βέβαια αν περάσεις σε μεγαλύτερες δαγκάνες/φρένα με το ανάλογο τρομακτικό κόστος - που στην τελική, δεν τα χρειάζεσαι εκτός και αν ανεβοκατεβαίνεις φέτες Ριτσώνα για ζέσταμα...
Απάντηση με παράθεση