Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 08-07-09, 14:47
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν η BMW συνεχίσει να κατρακυλάει στην F1, supercar δεν βλέπουμε. Για να πουλήσει τέτοια αυτοκίνητα σε τέτοιες τιμές χρειάζεται ΚΑΤΙ που να της δώσει ΑΙΓΛΗ και κομμάτι από μια πίτα που είναι πολύ μικρή και υπάρχουν ονόματα πολύ "βαριά".

Μέχρι τότε σχέδια ΜΟΝΟ θα έρχονται στο φως.
C U out there
Σε αντίθεση με τις περισσότερες φορές, αυτήν έχω άλλη άποψη.
Όπως το βλέπω εγώ, ένα supercar στο roster κάθε εταιρίας ΔΙΝΕΙ αίγλη. Μπορεί εμπορικά να την "βάλει μέσα" η παραγωγή του συγκεκριμένου μοντέλου, αλλά εταιρίες που δεν αντιμετωπίζουν ιδιαίτερο πρόβλημα επιβίωσης μπορούν να ωφεληθούν συνολικά και μακροπρόθεσμα από μία τέτοια παρουσία. Εξάλλου θεωρώ πως η bmw έχει ήδη βαρύ όνομα, σπορ εικόνα και μια κάποια αίγλη από μόνη της και αυτά αρκούν για να μπει στον κόσμο των supercars, χωρίς να περιμένει κάτι τρομερό από εκεί. Εκτός από τις εταιρίες που κατασκευάζουν μόνο supercars, δεν πιστεύω μια audi πχ να στηρίζεται στο R8 για να βγάλει τα χρήματά της.
Βέβαια, οι καιροί είναι δύσκολοι και όπως το βλέπω με το μικρό μου το μυαλό και γνώσεις από εδώ, μάλλον σε εντελώς άλλα μονοπάτια βαδίζει η φιλοσοφία της αυτόν τον καιρό.
Απάντηση με παράθεση