Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 04-04-19, 09:57
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλώνω εντυπωσιασμένος απο το συγκεκριμένο θέμα..
Πήγαινε σε έναν μηχανικό..
Μετρήστε συμπίεση με κρύο μοτέρ και με ζεστό μοτέρ..
Με ανοιχτό καπάκι, να δεις μήπως έχεις απώλεια συμπίεσης που πηγαίνει σε άλλο κύλινδρο.
Αμέσως μετά θα ξέρεις πως συνεχίζεις..
Τόσο απλά...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από arisp Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάμε και στον τρίτο μηχανικό σήμερα..
Εντελώς τυχαία ακούει την συζήτηση μου ένας κύριος δίπλα μου και μου λέει αδερφέ πας εκεί (κάπου στους Άγιους Αναργύρους) και ξενοιάζεις..
Σήμερα πρωί πρωί είμαι εκεί...
Βάζει το αμάξι μπροστά ο μάστορας και η πρώτη του κουβέντα.. Αυτο είναι τζουφιο...
Εγκέφαλος... 500 βλάβες... Και κάποιες εξ αυτών.. Αφλογισια κύλινδρος 1..αφλογισια κύλινδρος 4..
Μου λέει.. Μην ψάχνεις τίποτα.. Το αμάξι έχει κολλήσει βαλβίδες.. Ήταν χαλαρή η καδενα (του είχα πει το ιστορικό).. Πηδηξε δόντι και βάρεσε βαλβίδες..
Μου το φέρνεις.. Το αφήνεις μια μέρα.. Μετράω συμπίεση κρύο και ζεστό και σε ενημερώνω...
Κόστος να υπολογίζω ρωτάω...
1000.. Μπορεί και παραπάνω...
Ειδωμεν..
Κάτι μου λέει ότι ο 3ος μηχανικός θα σε βοηθήσει.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση