Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #123  
Παλιά 12-09-16, 17:41
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
Εδώ θα ήθελα να προσθέσω εντελώς ενημερωτικά ότι για το συγκεκριμένο θέμα η αντιπροσωπία μου ζήτησε 2.500 για λύσιμο καπακιού και για ποιο σωστή επισκευή κάπου στα 4.500 με 5.000 μαζί με το ρεκτιφιέ για να είμαστε σίγουροι, οπότε δεν το λες στην δική μου περίπτωση 5 φορές κάτω, και ένα θετικό που βρίσκω προσωπικά σε αυτήν την πρόχειρη επισκευή είναι ότι δεν λύνεται το καπάκι και δεν φοβάσαι μετά αν δεν το δέσανε σωστά και να έχεις μελλοντικά προβλήματα με θερμοκρασίες και διάφορα άλλα, έχω δει να πηγαίνουν πολλά στραβά σε αντιπροσωπία (και όχι μόνο φυσικά) και μετά από αλλαγή καινούριας κεφαλής πόσο μάλλον να ξαναβάλουν μεταχειρησμένα πράγματα επάνω. Αν είχα δει έστω 5-6 επισκευές που να μην βγάλουν στο μέλλον πρόβλημα θα είχα άλλη άποψη στο θέμα αυτό αλλά και πάλη 4-5 χιλιάρικα δεν θα έδινα σε ένα αυτοκίνητο που αγόρασα ας πούμε 4 χιλιάρικα.

Επιπλέον θα ήθελα να προσθέσω ότι με το φτωχό μου το μυαλό είναι εντελώς διαφορετικό να αλλάξεις σε έναν ταλαιπωρημένο κινητήρα λαστιχάκια που θα έχουν φθορά και οι οδηγοί και εντελώς διαφορετικό να αλλάξεις λαστιχάκια σε έναν κινητήρα που τα λαστιχάκια του ήταν σχεδόν ελαττωματικά εξαρχής άρα οι οδηγοί θα είναι σε πολλή καλή κατάσταση χωρίς θέμα, στο κάτω κάτω και μόνο που είναι τόσο χαμηλό το κόστος αξίζει να δοκιμάσει κανείς πριν βουτήξει στα βαθιά!
__________________
Απάντηση με παράθεση