Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 01-08-11, 13:49
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos120i Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αυτοκίνητο φοράει από το εργοστάσιο (το 2006) τα RE050A...ναι το ξέρω, βαράτε...έπρεπε να τα είχα αλλάξει κι ας έχουν κάνει στο σύνολο 30Κ κμ ...τέσπα, μετά το καλοκαίρι λέω να τα αλλάξω.

Σκέφτομαι να μη βάλω τα potenza και να βάλω τα καινούρια Pirelli PZero RFT που διαβάζω ότι είναι πιο άνετα και ζεσταίνονται πιο γρήγορα. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βάλω RFT και είμαι μεταξύ αυτών των δυο.

Οπότε:

Bridgestone Potenza RE050A RFT:



Ή

Pirelli PZero RFT:



Περισσότερες πληροφορίες για το Pirelli, εδώ: http://www.tirerack.com/tires/tires....odel=PZero+RFT

Ποια η άποψή σας?
έχω και εγώ στο Ε92 τα ίδια με εσένα με 45.000 χιλ.
το χειμώνα όμως έχω άλλα χειμερινά και φοράω....
Αφού περίμενες που περίμενες τόσο καιρό γιατί δε περιμένεις λίγο ακόμα για τα runflat bridgetone τεχνολογίας 3G? όλα τα τεστ λένε ότι κοπανάνε μόνο 5% παραπάνω απο το αντίστοιχο συμβατικό...

Αν δεν θες να περιμένεις το μόνο σπορτ runflat ελαστικό που μπορώ σίγουρα να σου πω ότι δεν κοπανάει είναι το dunlop sp sport 01.
έχω οδηγήσει Ε92 με αυτά και είναι αλλού. Απο επιδόσεις δεν είναι sport contact 5, S001 ή άλλο καλό σπορτ ελαστικό αλλά κάνεις άνετα τη δουλειά σου
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση