Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 31-10-06, 15:12
Το avatar του χρήστη M3Convertible
M3Convertible Ο χρήστης M3Convertible δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Μηνύματα: 1.087
M3Convertible is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν από 2-3 χρόνια ήρθε 1 αστυνομικός στο σπίτι και παρέδωσε 1 φάκελο στη μητέρα μου. Την καλούσαν στο τμήμα. Πήγε μαζί με τον πατέρα μου και εκεί ο διοικητής τους έδειξε 1 ωραία φωτογραφία της Ε 200 Kompressor από την Κατερίνη και με ένδειξη 169 Km/h!!! (Πήγαιναν Θεσ/νίκη)...Πρέπει να είχε μεσολαβήσει διάστημα 2-3 εβδομάδων.
Το δικαστήριο δεν έγινε τότε γιατί ο εισαγγελέας της περιοχής αποφάσισε ότι είναι παράνομο αν δε σε σταματήσουν λίγο πιο πέρα και να σου επιδείξουν τη φωτογραφία την ίδια στιγμή και ανακάλεσε όλες τις κλήσεις.
Το θέμα είναι οτι μετα τα γεγονότα στο Μαλιακό δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει ακόμα ότι χωρίς μπλόκο μετά τη κάμερα δεν ισχύουν οι κλήσεις.
Στην Α.Ο. οι κάμερες είναι μόνο για χρήση από την εταιρεία και τα στοιχεία δε δίνονται στην τροχαία.
Εμένα με έχουν γράψει 2 φορές με 159 και 160 (τα περασμένα χριστούγεννα) στο ύψος της Λ.Κηφησίας με φορητό ραντάρ (που τραβαέι φωτο της πινακίδας) και στο επιδυκνείουν εκείνη τη στιγμή αν έχεις αμφιβολία.(Η κρατουν τα στοιχεία αν δε σταματήσεις και πας δικαστήριο. Αυτό το ρώτησα και live γιατί όσο με εγραφαν 1 δε σταμάτησε και σημείωσαν τον αριθμό του)
Πριν από 3 χρόνια περίπου σκάει smurf στο σπίτι και με έψαχνε ( έλειπα )
Με παίρνει τηλέφωνο η μάνα μου και με ρωτάει αν έγινε κάτι και με ψάχνουν…όχι της απαντώ και μου δίνει το τηλέφωνο ενός αστυνομικού που με ήθελε.

Παίρνω τηλέφωνο και μου λέει να πάω από το τμήμα…..και πάω την επόμενη μέρα.
ΤΙ ΝΑ ΔΩ….ο κολ….ς του αυτοκινήτου μου φωτομοντέλο τρείς περίπου με τα μεσάνυχτα στην εθνική Αθηνών Κορίνθου κοντά στην Ελευσίνα με όριο 80 και εγώ με 135.
Μου λέει ο τύπος εσύ είσαι….τι να του πω εγώ όχι αφού η φωτογραφία ήταν πεντακάθαρη και η πινακίδα έλαμπε…ναι του λέω…οκ υπέγραψε εδώ και περίμενε να σου έρθει δικαστήριο….οκ του λέω και εγώ και φεύγω….ευτυχώς ακόμα περιμένω και δεν θέλω να το μελετάω και πολύ…..
Απάντηση με παράθεση