Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 21-06-10, 17:47
Το avatar του χρήστη M_enzo
M_enzo Ο χρήστης M_enzo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-04-2010
Μηνύματα: 402
M_enzo will become famous soon enoughM_enzo will become famous soon enough
Πρόβλημα με Παραθυρα σε E46

τα φωτα σας παιδια εχω προβλημα...
απο τοτε που πηρα το αμαξι το παραθυρο του συνοδηγου κατεβαινε αυτοματα μεχρι κατω αλλα δεν ανεβαινε. μου ειπαν λογικα ειναι ο διακοπτης , αγορασα διακοπτη, τον βαλαμε και τπτ...
μετα λεμε θα φταιει ο συναγερμος (cobra ) ο οποιος ανεβαζει τα τζαμια οταν κλειδωσεις, τον αποσυνδεσαμε και παλι τπτ... ενα διαγνωστικο που συνεδεσε ο μαστορας εδειχνε οτι το σημα για να ανεβει το τζαμι πηγαινε στο παραθυρο απο τον διακοπτη, αλλα αυτο δεν αντιδρουσε.
επομενως λεει ή ειναι θεμα προγραμματισμου ή θεμα πλακετας και με παρεπεμψε στον ηλεκτρολογο της bmw.
με ενα συντομο ψαξιμο βρηκα και αυτο http://forums.bimmerforums.com/forum...php?p=19642457, οπου λεει οτι φταiει ενας αισθητηρας...
ξερει κανεις τπτ? αυτο με την πλακετα δεν μου αρεσε καθολου. γενικα η ιστορια μυριζει ταλαιπωρια σε πρωτη φαση και οικονομικη αφαιμαξη σε δευτερη :P

ψιλοασχετο ξερει κανεις ενα συνεργειο bmw Γκολιας-Κυριαζης πηγαινοντας απο Πατρα προς Βραχναίικα? περασα απο κει στην χθεσινοβραδινη ποδηλατικη βολτα και ειχε ωραια δειγματα μεσα (δυο cabrio και μια coupe e46).
Απάντηση με παράθεση