Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 04-10-04, 09:21
Το avatar του χρήστη Panoz
Panoz Ο χρήστης Panoz δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 13-09-2004
Μηνύματα: 1.321
Panoz will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Strax
Δυστυχώς, κατά 99% ο δρόμος είναι χωρίς επιστροφή! Είναι το γνωστό πρόβλημα και η λύση είναι ολοκληρωτική (νέο μοτέρ). Τα μέταλλα δεν έχουν πια νόημα γιατί έχει ήδη γίνει ζημιά στη μπιέλα και ίσως και στον στρόφαλο...
Φίλε Στράτο τα συλληπητηρια μου και δημοσίως....μια πληροφορία: όταν το δικό μου άρχισε το τακα-τακα, όπως σου έχω πει το πήγα επιτόπου στο συνεργείο...μια απόσταση απο Μαρούσι-Ψυχικό. Βέβαια τότε (12/2002) δεν υπήρχε ανάκληση στην Ελλάδα (μόνο στην Αμερική) και μου άλλαξαν όλο το μοτέρ. Μόλις ανοίξανε το παλιό για να δούν τη ζημιά, μού είπαν πως η ζημιά θα μπορούσε να είχε επιδιορθωθεί αλλάζοντας μόνο τα σπασμένα μέταλλα....δεν υπηρχε επέκταση της ζημιάς που θα δικαιολογούσε αλλαγή κινητήρα (το είδα και ο ίδιος όταν μού έδειξαν το μοτέρ μου ανοιγμένο...ήταν πεντακάθαρο). Βέβαια καλό ήταν που αλλάχτηκε όλο το μοτέρ...αλλά στο λέω αυτό για να μην αγχωθείς στη περίπτωση που σου πούν το ίδιο και δεν σου αλλάξουν το μοτέρ....έτσι κι αλλιώς, ότι και να κάνουν, θα υπάρχει εγγύηση για ένα χρόνο.
Όλα εξαρτώνται απότο πόση απόσταση έκανες μετά το "χτύπημα" και τι φορτίο ειχε ο κινητήρας εκείνη τη στιγμή. Έχω δεί μοτέρ να σπάει σε πίστα στην Αμερική και να ανοίγει σα γαρύφαλλο.....
Υπάρχει βέβαια και η προιστορία με αυτό το μοτέρ, οπότε δε νομίζω να βρεθείς "κρεμασμένος"...εγώ τουλάχιστον έτυχα της καλύτερης εξυπηρέτησης απο τη BMW και το συνεργείο του Κουλούρη στο Ψυχικό (ευχαριστώ θερμά όλα τα παιδιά που δουλεύουν εκεί και ειδικά τον Κώστα Σιαμπούλη και τον BMWfan).
Είμαι πάντα στη διάθεσή σου για οποιαδήποτε βοήθεια θελήσεις...είτε τεχνική είτε ψυχολογική
Και για να μην αισθάνεσαι μόνος, τη Κυριακή μου άναψε το check engine και το πήγα σήμερα στο Κουλούρη....Διαγνωση? Καταλύτες.....Θα ξέρω όμως περισσότερα το μεσημέρι.
Απάντηση με παράθεση