Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 22-12-09, 00:13
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Εγώ θα συγκρίνω το πολυαγαπημένο μου Ε30 με το Ε46.

Στο παλιό νοιώθεις κομμάτι της μηχανής θες δε θες, νοιώθεις το χτύπημα των βαλβίδων το κάθε πετραδάκι ακόμα και ανάρτηση από LD 90 να έχεις.

Στα καινούρια είναι διαφορετικά, είναι προσανατολισμένα σε μια άνεση Α, και σε διαφορετικών κριτηρίων ποιότητα οδήγησης, είναι πιο ντελικάτα ΓΕΝΙΚΑ, εκτός από το σασί.

Προσωπικά από θέμα οδηγικής ευχαρίστης θα προτιμούσα το Ε30 μου ακόμα και όταν ήταν 316 με οποιοδήποτε αντίστοιχο σύγχρονο BMW.

Γιαυτό το λόγο αντί να το αποσύρω παρέδωσα πινακίδες, το σχέδιο ανακατασκευής πάει προς ψιλοματαίωση και τώρα ψάχνω ένα Μ42 ώστε να γίνει νόμιμο, δεν είναι το ποσό (δεν έχω τόσο πρόβλημα να το πληρώσω, οικονομικά μιλώντας), είναι θέμα αρχής, δε γουστάρω να το πληρώσω για το λόγο που το έβαλαν όπως το έβαλαν.

Τα παλιά οχήματα πιστεύω έχουν μια ξεχωριστή << αίσθηση >> μυρωδιά, πως το λένε!!!
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση