Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 30-03-15, 15:57
stefanos9 Ο χρήστης stefanos9 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-04-2009
Μηνύματα: 137
stefanos9 is on a distinguished road
Φιλε και γω ειμαι χωρις navi, και δεν με ενδιαφερει να σου πω..

Αλλα με 260Hp, 400ροπη remmaped, 5.5sec 0-100>σαν 428i++ ειναι τωρα >>> ηθελα τα οργανακια Sport Dispalys !!!, και οταν ειδα οτι το εδινε εργοστασιακα MONO στο ΝΒΤ_Navi φρικαρα !!!

Τελος παντος μου τη βαρεσε τοσο πολυ, ειδα oτi ξεκλειδωνει και στις μικρες οθόνες, εβαλα στοιχημα οτι θα το φτιάξω, εμαθα το ESYS και basic coding, μπηκα σε φορουμ, συνεργεια εδω γιοκ, ... τελικα τα στησα ολα μονος μου.... με βοηθεια απο εξωτερικο φορουμ, πηρα καλωδιο OBD2, διαβασα 1 μερα και tsaf...Το βρηκα πανευκολο ισως και επειδη ειμαι σε σχετικο κλαδο software telecom...

Σε 10 λεπτα ειχα Sport-Display, start-stop=off, belt ring=off, aircondition=off !!

Το δικο σου ρετροφιτ γινεται ανετα με ESYS, δεν εχω την εμπειρια γι αυτο , ειναι πιο πολυπλοκο απο το να αλλαξεις μερικα values, θελει νεα FA κλπ, αλλα υπαρχουν Εxpert ατομα στο internet εξωτερικο / msn που με $50 μερχι και remotely στο κανουν.....

Εδινα μεχρι και 500 κατοσταρικα για τα σπορτ displays.. Τελικα μου στοιχισε το καλωδιο 20$ EBAY και ειχε και το μισο s/w μεσα σε ενα CD

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stefanos9 : 30-03-15 στις 16:12
Απάντηση με παράθεση