Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #116  
Παλιά 25-02-18, 10:22
Nikos_Elegance Ο χρήστης Nikos_Elegance δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2018
Μηνύματα: 33
Nikos_Elegance is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Αποκλείεται να έχεις θεμα με το vanos και να μην χτυπάει τρέλα, ειδικά όταν είναι κρύο. Επισης ακομη λαι αν κανεις delete το vanos και πάλι το αυτοκίνητο θα πηγαίνει ικανοποιητικά και δεν θα έχει πολύ υψηλή κατανάλωση. Αν δεν το πας σε μηχανικό που γνωρίζει θα συνεχίσεις να αλλάζεις εξαρτήματα μπορεί και χωρις λογο.
Να ξέρεις πως με αυτό που μου λες αν πραγματικά ισχύει μου έλυσες πολλες απορίες σχετικά με το Vanos και την καύση. Το δικό μου δεν χτυπάει, φθορά φυσιολογική εχει σίγουρα λογο χιλιομέτρων αλλά οχι σε βαθμό που να ακούγεται οτι εχει πρόβλημα στο αυτί. Άρα αν αποκλείσουμε και το Vanos τότε τι μας μένει ; Μας μένει μόνο να μετρήσω την συμπίεση. (Θεωρία που ανατρέπεται με το παρακάτω). Οι σκέψεις και ερωτήματα ομως ειναι δυο : γιατι το διαγνωστικό μου βγάζει απροσδιόριστη βλάβη στην θέση αισθητήρα εξαγωγής ; (Αισθητήρας εχει αλλαχθεί 2 φορές) και γιατι το αυτοκίνητο απο τις 20 φορές που θα το βάλω μπροστά τις δυο φορές συνεχόμενα θα πάει σφαίρα χωρις να καεί και Φούλ επιδώσεις και τις υπόλοιπες 18 σέρνετε ;
Τι ειδους βλάβη ειναι αυτην που δεν μπορεί να την πιάσει το διαγνωστικό ;
Απάντηση με παράθεση