Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 14-07-14, 22:32
Το avatar του χρήστη andreas e46
andreas e46 Ο χρήστης andreas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2014
Μηνύματα: 241
andreas e46 is on a distinguished road
χανει λαδια απο το καρτερ

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα και καλό σας βρίσκω. Πρόσφατα έγινα κάτοχος μίας ε46 μοντ. 2003 cabrio valvetronic 2.0 143ps αφού μας βγήκε λίγο ζημίαρα στην αρχή έχανε λάδια με αποτέλεσμα να αλλαχτούν όλες οι φλάτζες στο τέλος και αλλαγή δυναμό. Γυρίζοντας λοιπόν τις προάλλες από την σχολή βλέπω πάλι! λάδια στο πάρκινγκ λέω μάλλον κάπου θα τα είχε μαζέψει και θα τα στραγγίζει. Πηγαίνοντας σήμερα το αυτοκίνητο στο συνεργείο για αλλαγή αμορτισέρ του είπα να ρίξει μια ματιά στο μήπως και είναι η τάπα του κάρτερ (δεν είχε μείνει και κάτι άλλο) κάποια στιγμή με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει να περάσω από κει να μου πει τι έχει ( με έλουσε κρύος ιδρώτας τι έχει και δεν λέγεται από το τηλέφωνο). Αφού πηγαίνω μου λέει ότι έχει τρυπήσει λίγο ο διαχωριστής λαδίου ( κάπως έτσι τον είπε) και για αυτό και αν το ζορίζω λίγο στην εκκίνηση αφήνει ένα συννεφάκι μαύρου καπνού από την εξάτμιση (όντως αληθεύει). Επειδή δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις θα ήθελα την άποψη σας για αυτό το θέμα. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Απάντηση με παράθεση