Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 30-08-13, 17:15
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι ..... φοράω τον Μ10 και όλα είναι "μαμά" όπως πρέπει να είναι με το κλασικό ..... ενα βεντιλατερ πίσω από την καρδιά και το μεγαλύτερο ψυγείο που χρειαζόταν για το a/c ....
Δεν έχω αυτα που φοράς εσύ ........ απλά γενικά λεω πως , ότι και να έχεις υπό αυτές τις συνθήκες δεν είναι λογικό να ανεβαίνει η θερμοκρασία .......;
Μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα βρε. Θα μπερδευτείς.

Όταν έχεις ηλεκτρικό βεντιλατέρ κινητήρα, όπως εγώ, είναι πολύ δύσκολο να ανέβει ακόμα και σε τέτοιες συνθήκες. Εσένα το μηχανικό βεντιλατέρ στρέφεται αναλόγως τις στροφές της μηχανής, που σημαίνει πως ίσα που παρασύρεται όταν είσαι ακίνητος. Το ηλεκτρικό βεντιλατέρ όμως παίρνει αμέσως μία σταθερή ταχύτητα, οπότε, κι ακίνητος να είμαι, έχει πολύ περισσότερη παροχή από ένα μηχανικό στο ρελαντί ή σε λίγες στροφές.

Κι ναι, να ανέβει μία ιδέα, άντε δύο ιδέες, ΟΚ. Να ανέβει στην τρίτη γραμμή και ενώ λειτουργούν 2 ηλεκτρικά βεντιλατέρ ταυτόχρονα, not OK, εκεί το σκέφτεσαι αν φταίνε μόνο οι περιβαντολογικές συνθήκες ή όχι.
Απάντηση με παράθεση