Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 28-05-22, 13:41
Το avatar του χρήστη koutrouj
koutrouj Ο χρήστης koutrouj δεν είναι συνδεδεμένος
E36 Lover
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 76
koutrouj is on a distinguished road
Exclamation E36 328 υπερβολική κατανάλωση καυσίμου.

Καλησπερα παιδιά. Έχω ένα θέμα με το αυτοκίνητο που όμως δεν ξέρω ποτέ δημιουργήθηκε μιας και δεν το χρησιμοποιούσα πολύ και το καύσιμο δεν είχε την τιμή που έχει τώρα. Στο πρόβλημα τώρα. Το αυτοκίνητο αυτή την στιγμή καίει περίπου στα 25 λίτρα στα 100 εντός πόλης και περίπου 13 εκτός με πολύ συντηρητική οδήγηση 5η κλπ. Σε διαγνωστικό έβγαζε κάτι ακαταλαβίστικα περί λ τους άλλαξα αλλά πάλι τίποτα. Εκτός της κατανάλωσης δεν παρατηρείται κάτι άλλο ( ίσως και μερικές στροφές πιο κάτω ρελαντί αν σημαίνει κάτι αυτό πχ γύρω στις 600) επιπλέον έχω καθαρίσει τον αισθητήρα μάζας αέρα αλλά δοκίμασα και με άλλον πάλι τίποτα. Όσο για την κατανάλωση το νούμερο βγαίνει σε συνάρτηση με τα καύσιμα που βάζω και τα χλμ που κάνω γιατί από το obc από τότε που έκανα την μετατροπή λέει τα δικά του (7-9/100). Τα καύσιμα που βάζω ταιριάζουν σαν νούμερο με την ποσότητα που λέει η απόδειξη αλλά και από το κρυφό μενού που βλέπεις πόσο έχει μέσα το ντεπόζιτο σου. Το αμάξι φοράει εισαγωγή από 25. Εχει κάποιος κάποια ιδέα του τι μπορεί να φταίει μήπως έχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο ;
Απάντηση με παράθεση