Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 11-06-19, 05:52
Το avatar του χρήστη nick_dimi
nick_dimi Ο χρήστης nick_dimi δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 08-09-2013
Μηνύματα: 56
nick_dimi is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν γίνεται να έχεις σταθές ρελαντί και να έχεις σωστά καυσαέρια..
αν δεν ξέρει ο μάστορας να μετράει καυσαέρια, έχεις μεγάλο θέμα απο τη ρίζα...
Για κάθε αυξομοίωση του ρελαντί, έχεις ένα λ που ανεβαίνει ή κατεβαίνει..
Αντίστοιχα έχεις χρόνο ψεκασμού που ανεβαίνει ή κατεβαίνει...
Αν περιμένετε απο το διαγνωστικό να σας δείξει τι έχει το αυτοκίνητο, είσαστε χαμένοι απο χέρι...
Μπορεί το διαγνωστικό να βλέπει καμένη λάμπα στο πίσω αριστερό φανάρι, αλλά η λάμπα να μην είναι καμένη, και να μην ανάβει, επειδή 1) χάθηκε η γείωση, 2) επειδή πότισε η πλεξούδα με λάδι απο τον κινητήρα..
(αμφότερα πραγματικά παραδείγματα σε Ε46)
Οσες λάμπες και να αλλάξεις, πετάς τα λεφτά σου..
Μέχρι τη στιγμή που κάποιος θα δεί οτι έχει λάδι η πλεξούδα, η ότι δεν υπάρχει γείωση, εσύ θα αγανακτείς με το αυτοκινητο
Αυτά τα ολίγα για αρχη...
Τις γειώσεις φιλε μου πισω που ειναι η μπαταρια και στο χώρο της μηχανής τις ελέγξαμε.
η αληθεια ειναι οτι δεν τσεκαραμε καυσαερια για να παει το μυαλουδακι μας στο λ .Αυτο θα το κανω άμεσα.
Δεν κατάλαβα το ``λάδωμα`` της πλεξουδας . Θα μπορουσες σε παρακαλω να μου εξηγησεις πιο λεπτομερώς;Και επισης να μου πεις για την EGR;Γιατι γνωριζω οτι καποια δεν εχουν.Και κατι τελευταιο...οταν κλεινει ενα παραθυρο ή στριβω το τιμονι στο ζεστο ρελαντι , οι στροφες πεφτουν στον πατο κοντευοντας να σβησει.Δεν το συζητω νυχτα με φωτα αναμενα...
Συγγνωμη που γινομαι κουραστικος.Σκορπιες σκεψεις και αποριες ειναι που δεν μπορουν να απαντηθουν απο κανεναν εδω στο νησι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick_dimi : 11-06-19 στις 05:56
Απάντηση με παράθεση