Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 30-04-12, 10:38
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δημήτρη ευχαριστώ πολύ γ την απάντηση(περι θερμοκρασίες λειτουργίας) που ομολογώ δεν ήξερα καθόλου!!
Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις κ στις άλλες απορίες* μου?

*1) τι συμβολίζει ακριβως η ενδειξη 8.1?
2) η ενδειξη 3.0 σημαινει ποσα λιτρα καυσιμου εχουν καταναλωθει απο το τελευταιο service?
3) η τιμη 3.1 ποσες μερες περασανε απο το τελευταιο service?
4) τι ειναι το K NUMPER της ενδειξης 1.1?
5) Τέλος το CLUSTER PART της ενδειξης 1.2 ειναι ο σειριακος αριθμος του "εγκεφαλου" του αυτοκινητου?
Δημήτρη, παιδεύεσαι με πράγματα που δεν είναι πολύ σημαντικά

1) Δεν ξέρω
2) Μάλλον (αλλά δεν υπάρχει λόγος να ασχολείσαι)
3) Μάλλον (πάλι δεν έχει νόημα, εγώ τουλάχιστον έχω ιδιόχειρο book service που τα γράφω όλα και δεν χρειάζεται να μπώ στο κρυφό μενού)
4) Δεν ξέρω
5) Δεν ξέρω τι εννοεί με τον όρο cluster, ο οποίος έχει διαφορετική σημασία ανάλογα με τη χρήση του σε διάφορες επιστήμες. Στους υπολογιστές είναι για να περιγράφει μια ''χαλαρή'' συστοιχία υπολογιστών που συνεργάζονται. Ή για να περιγράψει ένα γκρουπ τομέων σε ένα συγκεκριμένο File Allocation Table. Δηλαδή ή μιλάει για τις διάφορες μνήμες που καταγράφουν δεδομένα σε κάποια υποσυστήματα, η για τον εγκέφαλο. Αλλά δε μοιάζει πιθανό.
Το πιθανότερο είναι ΟΜΩΣ να αναφέρεται στον αριθμό του καντράν (instrument cluster)

Τα μόνα που έχουν κάποιο πρακτικό νόημα είναι τα 2.0 και 9.0, όλα τα άλλα στοιχεία παρέχονται από τα υπάρχοντα φανερά όργανα.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση