Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #489  
Παλιά 27-08-10, 13:50
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Περασα παλι απ το συνεργειο, τα ιδια παλι εβγαλε το διαγνωστικο. Εγκεφαλο δεν αλλαζω διοτι απλα δε βρισκω ουτε εγω ουτε ο μηχανικος μου καποιον μεταχειρισμενο δυστυχως. Ο καινουριος κανει 1200€ και αυτη τη στιγμη δεν εχω λεφτα να τον αλλαξω. Οποτε τ αφηνω οπως ειναι μεχρι να βρεθει καποιος μεταχειρισμενος ή να αναγκαστω να τον αλλαξω αμα μεινω. Το καλο ειναι πως αυτη η βλαβη ειναι παροδικη και δε μ αφηνει. Βεβαια κανεις δεν ξερει εαν επηρεασει κατι αλλο στο μοτερ ή στα ηλεκτρονικα με την παροδο του χρονου.
Εχω στο μυαλο μου και κατι αλλο, να παω και σε ενα ακομα συνεργειο να παρω αλλη μια γνωμη για να σιγουρευτω, οπως κανουν περιπου με τους ασθενεις που πανε σε δυο τρεις γιατρους!
Αυτο που με δυσαρεστει πολυ στο αυτοκινητο ειναι πλεον η αισθητη μειωση της αποδοσης. Οκ κανει πολυ ζεστη κι εχω το κλιμα συνεχεια σε λειτουργια, αλλα μιλαμε πως το νιωθω τ αμαξι πεθαμενο τελειως! Τις προαλλες ηταν μπροστα μου ενα Colt CZ3 και επρεπε να κατεβασω απο 5η μεχρι 3η κι αυτη σπασμενη για να το περασω! Και το Κολτακι ειχε ανεβασμενα παραθυρα, ενδειξη οτι και αυτος ειχε σε λειτουργια a/c. Ενταξει υπαρχει και σημαντικη διαφορα κιλων αλλα να μου ανοιγει και να λαχανιαζω για να το πιασω?! Μιλαμε για χαλι μαυρο και απιστευτη ξενερα συν οτι η καταναλωση εχει κολλησει πλεον πανω απο 10λ/100χμ.
Θα συνεχισω την ενημερωση οποτε εχω κατι νεο...
Επανερχομαι σ αυτο το θεμα.
Τελευταια ειχε φτασει η καταναλωση στα 12λ/100χμ μεσα σε πολη κυριως αλλα οχι με πολυ κινηση λογω καλοκαιριου αλλα με κλιμα σχεδον συνεχεια και σχεδον παντα μονο με εμενα μεσα, αντε και με εναν συνοδηγο χωρις μπαγκαζια. Το αυτοκινητο πλεον το ενιωθα ψωφιο, του εκανα μαλιστα και μια δοκιμη τελικης ταχυτητας, βραδυ που η θερμοκρασια ειχε πεσει, σε ευθεια με κλιμα κλειστο, κλειστα παραθυρα και ηλιοροφη, μονο με εμενα μεσα και ρεζερβουαρ στη μεση περιπου. Σχεδον δεν καταφερε να πιασει τα 200χαω κοντερισια, δηλαδη την ονομαστικη του τελικη, κι ας φορτωσα καλα ολες της ταχυτητες απο 1η. Η απολυτη ξενερα, οταν καποτε θυμαμαι και με 3 ενηλικες και μπαγκαζια την εφτανε την τελικη. Οι επιταχυνσεις απο σταση και εν κινησει ειναι τραγικες, φοβαμαι να κανω οποιαδηποτε προσπεραση ειδικα σε ανηφορες και με κλιμα. Το μοτερ δειχνει απροθυμια να ανεβαζει στροφες ειδικα απο χαμηλα αλλα η καταναλωση στα υψη. Εν τω μεταξυ κανενα λαμπακι αλλα ουτε και ρεταρισματα ή κατι αλλο ανυσηχητικο.
Σημερα του ξαναεγινε διαγνωση και εν κινησει και εμφανιστηκε παλι μηνυμα στο διαγνωστικο εσωτερικο σφαλμα εγκεφαλου. Δηλαδη ειναι πλεον σιγουρο οτι ο εγκεφαλος χρηζει αλλαγης γρηγορα. Απλα δε λειτουργει οπως πρεπει το μοτερ γι αυτο και η αυξηση της καταναλωσης και η πτωση της αποδοσης.
Προς ευρεση εγκεφαλου λοιπον...
Ενδεικτικα ενας καινουριος κανει 1200€. Οποτε ψαχνω για καποιον απο τρακαρισμενο αυτοκινητο, 3αρα ή ασσο ωστε να μη δωσω ενα μου μισθο για μια ηλεκτρονικη πλακετα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis 116 : 27-08-10 στις 13:52