Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 31-08-06, 12:57
Το avatar του χρήστη bmwlover
bmwlover Ο χρήστης bmwlover δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μηνύματα: 215
bmwlover is on a distinguished road
Η γριουλα μου.

Απο μικρος πριν ακομη οδηγησω για πρωτη φορα τα bmw με μαγνητιζαν κανενα αλλο αυτοκινητο δεν το χαζευα στο δρομο οπως τα bmw βεβεα μαγνητιζαν και τους δικους μου, ετσι οταν ημουν γυρω στα 10 οι δικοι μου δωσανε ενα ford capry που ειχαμε και πηραμε μια bmw 318 E30 μοντελο 86 εισαγωγης.
Η χαρα μου ηταν απεριγραπτη και το απογυμα που ο πατερας μου την εφερε σπιτι δεν θα το ξεχασω ποτε.
Πανω στη γριουλα μου εμαθα να οδηγαω και νομιζα οτι ειμαι ο βασιλιας του κοσμου οταν εβγαλα το διπλωμα οι δικοι μου ειχαν παρει ενα ε36 316 και το ε30 το αφησαν σε μενα .
Το ε30 λοιπον η αλλιως η γριουλα μου οπως τη λεω ηταν το πρωτο αυτοκινητο που οδηγησα μαζι της εχω κανει τα παντα ταξιδια παντιλικια κοντρες και ποτε δεν με απογοητευσε ουτε και με αφησε.
Εχουμε πιει μαζι πολλα τσαγακια παντα με χαρα εχουμε κερασει κιολας μερικα.
Αν την αγαπησα; Τη λατρεψα οχι απλως την αγαπησα τη περιποιομουν συνεχεια τη και αν δεν ειχε aircondition τι και αν δεν ειχε υδραυλικο και ενα σκασμο ηλεκτρονικα για μενα η γριουλα μου ηταν το καλυτερο αυτοκινητο που υπηρχε.

Ακομα και σημερα που εχω το 316 ε36 οταν καμια φορα την οδηγησω με ποιανη ριγος.Τωρα ποια δεν τη πολυκυκλοφοραμε σε λιγο καιρο ομως που θα χρειαστει να τη δωσω για να παρω μια πιο καινουργια μπουμπου ενα ειναι σιγουρο οτι δεν θα τη ξεχασω ποτε και θα ειναι η πρωτη και παντοτινη μου αγαπη.


Υ.Γ. Αυτη ηταν η πρωτη μου bmw μια 318 Ε30 του 86.Η γριουλα μου.
__________________
Απάντηση με παράθεση