Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #48  
Παλιά 03-04-09, 22:22
Το avatar του χρήστη jimmakoss E30
jimmakoss E30 Ο χρήστης jimmakoss E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-01-2008
Μηνύματα: 105
jimmakoss E30 is an unknown quantity at this point
Παιδια ευχαριστω πολυ για τις οποιες πληροφοριες εχω παρει, μιλησα και με εναν δικηγορο ο οποιος μου ειπε οτι το μοναδικο παραπτωμα που θα ληφθει σοβαρα υπ'οψιν ειναι τα στοιχεια του αυτοκινητου στα χαρτια και μονο και οτι ειναι τραβηγμενο να κοιταξει ο εμπειρογνωμονας αριθμο μοτερ. Εξ'αλλου η προθεσμια για δηλωση αλλαγης χρωματος ειναι αυτη:

http://www.yme.gr/?getwhat=1&oid=346&id=&tid=346#down

Βεβαια δεν καταφερα να βρω και για το μοτερ αλλα με λιγα λογια Δ Ε Ν ειμαι Π Α Ρ Α Ν Ο Μ Ο Σ
Επισης κατι αλλο που ειδα στο site του υπουργειου ειναι αυτο:
ΠΡΟΣΟΧΗ: Η τοποθέτηση κινητήρα του ιδίου τύπου με αυτόν που αναγράφεται στον αριθμό κυκλοφορίας δεν θεωρείται αλλαγή κινητήρα.
Εκτος εαν εξεταστει ο κυλινδρισμος απο τον εμπειρογνομωνα....

Ενα αλλο θεματακι ειναι οτι σε αυτην την χωρα που ζουμε φταιει το δεντρο και οχι το δασος...
Το τι εχω εγω στο αμαξι μου δεν θα επρεπε να ενδιαφερει κανεναν παρα μονο εμενα εφοσον φυσικα δεν ειναι επικινδυνο προς τους συμπολιτες και το περιβαλλον. Γιατι, οι νομοι υπαρχουν μονο και μονο για να τα τσεπωνουν καποιοι επιτηδειοι και οχι για να κανουν τις ζωες μας καλυτερες. Αλλωστε για αυτο οι παραβασεις εχουν ολες καποιο ποσο που πρεπει να πληρωσεις. Και μαντεψε που πανε αυτα τα λεφτα..... Φιλε μου oldcar μιλησες για ευθυνη για νομιμοτητα και γενικοτερα φανταζομαι οτι εχεις την εντυπωση πως θα πρεπει ολοι να κανουμε οτι λεει ο νομος και το συνταγμα. Ε λοιπον δεν ειναι ετσι τα πραγματα, τουλαχιστον για μενα, οι περισσοτεροι νομοι απο αρχαιοτατων χρονων εχουν να κανουν με την χειραγωγηση του πληθυσμου και την δημιουργια φοβου απεναντι στο κρατος. Ασε που ολοι ψηφιζονται νυχτα (φορολογικο συστημα). Παλαιοτερα τα βασανιστηρια και ο θανατος, σημερα κατι χειροτερο.. τα χρηματα, γιατι ολοι εξαρτωμαστε απο αυτα.
Ενα χρονο φυλακιση και προστιμο για αδηλωτο μοτερ. Ξερεις τις κυρωσεις εαν στραβωσεις ενα stop ας πουμε?

Φιλε μου takism3 θα ηθελα πολυ το τηλ του δικηγορου αν μπορεις στειλε pm να παρω και αλλη γνωμη.
Απάντηση με παράθεση