Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 17-10-14, 10:18
Το avatar του χρήστη drmdtsap
drmdtsap Ο χρήστης drmdtsap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Μηνύματα: 188
drmdtsap is on a distinguished road
Επανερχομαι στο θεμα και ας εχουν περασει κοντα στα 7 χρονια!!! Εχω ενα mini cooper s και θελω να βαψω την μια ζαντα μονο γιατι δυστυχως την εφαγα σε πεζοδρομιο. Οι αλλες ειναι απλα αψογες. Εψαξα αρκετα πριν καταληξω καπου. Στον Πεττα δε θα παω γιατι γενικα ακουγονται διαφορα αρνητικα που παραπεμπουν σε δουλεια του ποδαριου. Μιλησα με το stergios group και του ειπα το προβλημα μου. Μου ειπε πως γινεται να βαψει μονο τη μια ζαντα αλλα δεν θα βγει ακριβως ιδιο το τελικο χρωμα μετα την ηλεκτροστατικη με το εργαστοσιακο της ζαντας. Μου ειπε πως θα υπαρχει μια μικρη διαφορα την οποια ομως εγω δε θα την καταλαβω. Σκεφτομουν , να αλλαζα χρωμα σε ολες και να τις εκανα ενα γυαλιστερο ανθρακι αλλα το σχεδιο των ζαντων ειναι το 104 που εχουν το πλαστικο καπακι στο κεντρο της ζαντας και αυτο δυστυχως θα πρεπει να το βαψουν με σπρει γιατι λογω του υλικου δεν μπορει να μπει στο φουρνο με τις ζαντες. Αυτο σημαινει οτι το χρωμα στα καπακια δεν θα αντεξει στα πλυσιματα και στι χρονι. Ειδα δουλεια τετοια απο τον Πεττα και το καπακι ηταν βαμμενο χαλια με αρκετα σημεια που ειχαν κατι σαν κοκους επανω, ενω η ζαντα ηταν βαμμενη τελεια. Μου ειπαν βεβαια πως μπορω να παω τα καπακια σε φανοποιο και να τα βαψει σωστα, αλλα συνολικα το κοστος θα ανεβει... Τεσπα, στο θεμα μου.. Αν βαψω μονο τη μια που εχει γρατζουνιες τι λετε εσεις; Θα φαινεται η διαφορα; Γιατι στο καταστημα μου ειπαν πως δε θα καταλαβω εγω διαφορα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη drmdtsap : 17-10-14 στις 10:21
Απάντηση με παράθεση