Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 14-06-04, 09:26
Το avatar του χρήστη mpikounis
mpikounis Ο χρήστης mpikounis δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 1.244
mpikounis has a spectacular aura aboutmpikounis has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από avog
Τελικά ρε φίλε mpikouni εσυ με την μεγαλύτερη εμπειρία πιστέυεις οτι έχουμε να ζηλεψουμε τιποτα απο το πρωιν αμάξι σου... Εμένα προσωπικά υστερα και απο μια σχετικά πολυ μικρή εμπειρία απο τα S2000 θεωρώ οτι ειμαστε καλύτεροι σε όλα απλά.
Πες μου σε παρακαλώ...
Κοίταξε, το S2000 είναι ενα αυτοκίνητο που τουλάχιστον εγώ δεν μπόρεσα να το καταλάβω. Για να τα πάρουμε όμως απο την αρχή:
  • Απο άνεση.. απλά δεν υπάρχει. Δεν είναι Lotus Elise αλλά το καλοκαίρι ζεσταίνεσαι, κάνει φοβερή φασαρία το μοτερ πάνω απο τις 3000 στροφές, η κουκούλα δεν έχει καμία μόνωση (ήχο ή ζέστη), και γενίκά είναι σκληρό (κοπανάει!).
  • Από στήσιμο, δεν μπορώ να ξέρω διότι...
  • Από αίσθηση δεν μου έδωσε ποτέ την εντύπωση οτι πατάει στο δρόμο. Από την αρχή το φοβόμουν διότι είχα πάντα την εντύπωση οτι το πίσω μέρος είναι οριακά για να φύγει αν και ήμουν σε πολύ χαμηλά χιλιόμετρα. Εδώ και το Z4 αλλά και το M-Roadster έχουν μακράν το πάνω χέρι!
  • Από εμφάνιση, είναι απλά πανέμορφο! Νομίζω οτι είναι απο τα ωραιότερα roadster που κυκλοφορούν.
  • Από ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλό. Απλα δεν χαλάει αν δεν είναι ο οδηγός ηλίθιος. Τα υλικά του μέσα είναι αρκετά καλά για Honda, και δεν τρίζει, δεν βάζει νερό κλπ, και αν είναι απο τα τελευταία έχει 7 χρόνια εγγύηση.
  • Το μοτέρ του πάνω από τις 6,000 στροφές σου προσφέρει ένα από τα καλύτερα soundtrack που έχεις ακούσει!
Δεν ξέρω τι άλλο να πώ. Δεν μπορώ να απαντήσω στην ερώτηση σου διότι το Ζ4 μου κόστισε περίπου τα διπλά από όσο έδωσα το Honda οπότε θα ήταν άδικη η σύγκριση. Από την άλλη θα σου πώ οτι απλά δεν πιστεύω οτι το Honda αξίζει τα 48,000 € που κάνει καινούργιο, ενώ το Ζ4 αξίζει τα 54,000 €.
Απάντηση με παράθεση