Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 16-02-08, 22:13
Το avatar του χρήστη bmwfan
bmwfan Ο χρήστης bmwfan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2004
Μηνύματα: 121
bmwfan is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από race535 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η λυση αυξησης του ρελαντι δεν ειναι σωστη εστω και αν ειναι απο την αντιπροσωπεια εντολη!
Το προβλημα του αυτοκινητου βρισκεται στην πιεση του καυσιμου.
Να πας στην αντιπροσωπεια και να τους ζητησεις να ελενξουν την πιεση του ρυθμιστη πιεσης ο οποιος (μαλλον)βρισκεται αναμεσα στην πεταλουδα και το φιλτρο αερα,να ελενξουν αν το φιλτρο βενζινης ειναι καθαρο η αν οποιαδηποτε σωλινακια βενζινης ειναι τσακισμενα η βουλομενα.Να ελεγχθει επισης η τρομπα βενζινης για τυχον υπολειτουργια και αν στελνει σωστη πιεση!
Γενικως το προβλημα βρισκεται στο συστημα τροφοδοσιας καυσιμου του κινητηρα
Αυτα να τους πεις και οχι να σηκωνουν το ρελαντι για να αποφυγουν το κοστος του ελεγχου η της επισκευης!
ααα και κατι αλλο!!
η συγκεκριμενη ζημια απο το διαγνωστικο δεν φαινεται.Για να φανει χρειαζεται αλλο εργαλειο με αριθμο ανταλλακτικου BMW (13 3 010)το οποιο μετραει την πιεση του καυσιμου σε ολο το συστημα!!!
1ον Θέλω να μου πεις έναν λόγο που θέλουν να αποφύγουν το κόστος της επισκευής ,όταν μετά την επισκευή θα πληρωθεί ο κάθε εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος για το κόστος της επισκευής.

2ον Λες να είναι βουλωμένα τα φίλτρα βενζίνης στα χ3 μόνο τα 2.0lt και με 500km ??δεν νομίζω οτι μόνο στα 2.0lt έτυχε να βουλώνει τα φίλτρα βενζίνης και να τσακίζουν σε όλα τα σωληνάκια βενζίνης!!

3ον Σε κανένα αυτοκίνητο δεν υπάρχει ρυθμιστης πίεσης βενζίνης ανάμεσα στο φίλτρο αέρα και πεταλούδα γκαζιού και ας λες μάλλον ,γιατι μάλλον θα έπρεπε να λές και στο πρόβλημα του φίλου και όχι να λες με τόση σιγουρια οτι το πρόβλημα βρίσκεται στο σύστημα τροφοδοσιας καυσίμου.

4ον Ένα αμάξι με λάθος τροφοδοσία (βουλωμένο φίλτρο βενζίνης ,λάθος πίεσης βενζίνης απο ρυθμιστη ή τρόμπα βενζίνης ,τσακισμένα σωληνάκια βενζίνης κτλ) να είσαι σίγουρος οτι στο φορτίο θα είχε πρόβλημα και στις υψηλές στροφές παρά στο ρελαντί που λέει το παλικάρι που έχει το πρόβλημα.

Τώρα πως έχεις άποψη για το πρόβλημα του nick7837 και έχεις και άποψη ότι το εργοστάσιο δεν κάνει καλά τη δουλειά του όταν λές οτι δεν είναι σωστό αυτό που κάνει.
Μην τρελαθουμε κιόλας.
Απάντηση με παράθεση