Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 11-01-17, 13:09
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Δεν ξέρω το μοτέρ σου και γενικά τα πετρέλαια πως είναι οπότε στο μόνο που μπορώ να σε βοηθήσω είναι να σου πω το πρόβλημα που είχα εγώ και δες πως αντιστοιχεί στο δικό σου.

Μου το παρουσίαζε μόνο σε ανηφόρες άμα σταματουσα μετά ήταν Γολγοθάς για να ξανά ξεκινήσω. Με 1η ήταν σαν να είχα βάλει 4η και πάω να ανέβω ανηφόρα.....
Αφού με ταλαιπώρησε γνωστή αντιπροσωπεία στην Θεσσαλονίκη για 1 χρόνο..... την λύση την έδωσε ένα τοπικό συνεργείο που ασχολείται με injection κ.τ.λ. το πρόβλημα ήταν στον διανομέα http://www.realoem.com/bmw/enUS/show...diagId=12_0110 έχει ένα μάτι κάτω από το ραουλο που γυρίζει και γεμίζει ρινισματα ..... πέρα από αυτό εμένα είχε φύγει και λίγο από το κέντρο όποτε δεν διάβαζε σωστά το ρεύμα που περνούσε για να πάει στα μπουζοκαλωδια ......
Άρα στις ανηφόρες και όπου χρειαζόταν φορτίο το αμάξι λόγω έλλειψης σωστών ρευμάτων ζοριζοταν και έσβηνε πολλές φορές....
Το άλλαξα όλο 450 ευρώ και ησύχασα.....η αντιπροσωπεία, για την ιστορία αρνιόταν να μου το αλλάξει.... μετά από βρισιμο και λέγοντας τους ότι με δική μου ευθύνη θέλω να μου το αλλάξετε το άλλαξαν.....για την ιστορία και πάλι ακόμη δεν το παραδέχονται ότι η ζημιά οφειλόταν στον διανομέα ενώ αυτοί κάναν την αλλαγή και κανένας άλλος δεν έβαλε χέρι....μάλλον έγινε θαύμα για αυτούς....
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KAZA : 11-01-17 στις 13:16
Απάντηση με παράθεση