Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 17-05-07, 02:11
spiros Ο χρήστης spiros δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-09-2006
Μηνύματα: 57
spiros is on a distinguished road
Παιδιά στο δρόμο Κορίνθου-Τρίπολης δεν υπάρχουν πουθενά σταθερά radar εκτός από τη σήραγγα του Αρτεμισίου (τόσο στην είσοδο-έξοδο αλλά και μέσα) εξακριβωμένο από φίλο μπάτσο.

Τα σημεία που τη στήνουν συνήθως σε αυτόν το δρόμο είναι στα διόδια της Τρίπολης (στο ρεύμα προς Τρίπολη) με φορητά radar και σε μία κατηφόρα στο ρεύμα προς Αθήνα λίγο μετά την πινακίδα "Καλως ηλθατε στην περιοχή Κορίνθου κλπ" εκεί όπου ξαφνικά και χωρίς κανένα απολύτως (λέμε τώρα) λόγο το όριο γίνεται από 120 --> 100.

Και κάτι άσχετο: μην ψάχνετε μόνο για xaara και octavia "undercover". Τις προάλλες προσπέρασα στην ευθεία της Κινέττας ένα E200 Compressor μαύρο με μπεζ δερμάτινο κάθισμα και χωρίς φιμέ και έπαθα την πλάκα μου. Ο τύπος ήταν στην αριστερή με καμιά 160. Εγώ πίσω του με απόσταση κανονική περίμενα υπομονετικά να περάσω χωρίς φώτα και μαλακίες. Ο τύπος αρχίζει και δίνει, δίνω και εγώ οπότε στα 210 μπαίνει στη μεσαία και τον προσπερνάω φτάνοντας 230. Μπαίνει πίσω μου και μου ανάβει προβολείς και δύο μπλέ φάρους που ήταν χωμένοι στις γρύλλιες της μάσκας! Έλεος!!!! Έκοψα και μπήκα στη μεσαία και ο τύπος προσπερνόντας απλά μου έκανε νόημα να ελαττώσω ταχύτητα και έφυγε. Τα μάτια σας 104...
Απάντηση με παράθεση