Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 15-09-09, 20:14
PanosB Ο χρήστης PanosB δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Μηνύματα: 82
PanosB is on a distinguished road
Φώτα XENON και τιμόνι σε Ε46

Γεια σας φίλοι.
Το επόμενο διάστημα θα πάρω τελικά όπως δείχνουν τα πράγματα τη πρώτη μου BMW (μεταχειρισμένη). Ψάχνω απο το καλοκαίρι (είχα στείλει τότε ενα thread για πληροφορίες και ευχαριστώ για την ανταπόκριση), και τελικά μάλλον βρήκα μια καλή ευκαιρεία, μια 318ci του 2003 face lift. Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει στα εξής:
Το αυτοκίνητο δεν έχει φώτα xenon αλλά μου είπαν οτι υπάρχει kit της bosch με 250€. Το έχει δοκιμάσει κανείς? Σε αυτό το kit αλλάζει όλο το φωτιστικό ή μόνο οι λάμπες και βάζουν και τη πλακέτα? Δε θέλω να είναι απο αυτά τα after market που τυφλώνουν τους άλλους. Αυτό το βάζω στη BMW ή απο πού το αγοράζω?
Επίσης θα ήθελα να βάλω στο αυτοκίνητο τιμόνι πολλαπλών λειτουργιών, με τα χειριστήρια για το ηχοσύστημα. Μου είπαν οτι μπορεί η BMW να σου αλλάξει τη πρόσοψη του τιμονιού και να βάλει την άλλη με τα χειριστήρια με κόστος περίπου 200€. Ξέρει κανείς κάτι? Τα χειριστήρια του cruise control φαντάζομαι θα είναι απλώς ανενεργά? Μου είπαν ότι παρόλο που το αυτοκίνητο δεν έχει το τιμόνι πολλαπλών λειτουργιών, η καλωδίωση υπάρχει προεγκατεσημένη. Ισχύει? Φαντάζομαι οτι αν αλλάξω το ηχοσύστημα μπορώ να βρώ κάποιο που να συνεργάζεται με τα χειριστήρια του τιμονιού.
Παρακαλώ αν ξέρει κάποιος να μου πεί γιατί σκέφτομαι να κλείσω το αυτοκίνητο άμεσα, και θα ήθελα να ξέρω τα παραπάνω.
Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση