Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 05-03-15, 10:04
106rallye Ο χρήστης 106rallye δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 05-03-2015
Μηνύματα: 2
106rallye is on a distinguished road
Προβλημα σε bmw 316 E46 compact N40

Καλημέρα σας.Θα ήθελα να σας πώ το πρόβλημα που αντιμετωπίζω μήπως υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου δώσει τα φώτα του.Ειμαι κάτοχος ,ενος bmw 316 compact Μ pack e46 με κινητηρα Ν40.Εκτός των άλλων προβλημάτων που έχω αντιμετωπίσει κατα καιρούς,πριν δυο εβδομάδες ενώ πήγα να βάλω σε λειτουργία το αυτοκινητο ξαφνικά το αυτοκινητο μου έκοψε εκκεντροφόρο εισαγωγής και μου έσπασε όλα τα καβαλέτα του εκκεντροφόρου.Το αυτοκίνητο είχε αγορασθεί καινούριο,απο τον μεχρι πριν 4 χρόνια αντιπρόσωπο Εβρου.Οταν λοιπόν ρώτησα για εκκεντροφόρο νέο και καβαλέτα,μου είπαν πως ο εκκεντροφόρος κοστίζει γυρω στα 450-500 ευρώ και πως τα καβαλέτα δεν πηγαινουν ξεχωριστά αλλά μαζί με το κεφαλάρι.Δηλαδή με λίγα λόγια η ζημιά θα μου βγεί γύρω στα 2 με 2,5 χιλιαρικα.Δηλαδή σαν να αγοράζω ένα αλλο αυτοκινητο.Είναι αλήθεια οτι ο συγκεκριμένος κινητηρας είχε ανακληθεί λόγο του ότι ξεριθμυζόταν το vanos και έκοβε εκκεντροφόρους?Γαιτί εαν ναι εγω ποτέ δεν είχα ειδοποιηθεί για κατι τέτοιο.Στελνω mail στον Γενικο αντιπροσωπο ελλαδος βαση αριθμο πλαισιου και κινητηρα και μου απανταει πως η μονη ανακληση που υπαρχει ειναι για αεροσακο .Και ερχομαι και ανναρωτιεμαι τελικα ,αξιζε να αγορασω ενα τετοιο αυτοκινητο ,και μετα απο πολυ πίεση του ανδρα μου να πουλήσω το μικρο και γρηγορο κουβαδακι μου το 106rallye που ποτε μα ποτε δεν με ειχε προδωσει απο θεμα κινητηρα και του ειχα βγαλει και το λάδι???Κατέληξα στο συμπέρασμα οτι τα bmw εκτος απο φινετσα και ασφάλεια δεν εχουν να προσφέρουν απολύτως τίποτα.Αυτην την στιγμη το αυτοκινητο ειναι ανοιγμενο μεχρι να μπορεσω να βρω μια ακρη........μεχρι τοτε αναπολώ τις παλιές καλες εποχες προ bmw με το μικρο και γρήγορο πυραυλάκι μου 106rallye.;Οποιος μπορεί να μου απαντήσει στα ερωτηματά μου για να βρώ μια ακρη θα το εκτιμουσα πολυ.
Απάντηση με παράθεση