Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 26-02-07, 11:09
Το avatar του χρήστη veliopou
veliopou Ο χρήστης veliopou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-04-2005
Μηνύματα: 243
veliopou is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nassosbmw1 Εμφάνιση μηνυμάτων
παρατηρησες καμια πτωση στην αποδοση;(κατεβασμα-προσπερασμα-ανηφορα κλπ)

δεν πτοουμαι,αλλα εχω σπαστει....
Λοιπόν δεν ξέρω τι θα σου πουν στο συνεργείο σήμερα, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα σου πουν ότι είναι αισθητήρας λ και χρειάζεται αλλάγη. θα το αλλάξεις και μετά από λίγο πάλι θα σου ανάψει το λαμπάκι. άκου τι πρέπει να κάνεις. πρέπει να τους πεις να σου κάνουν μια αναβάθμιση στο πρόγραμα του κινητήρα. μόλις στην κάνουν και ανάψει πάλι το λαμπάκι, γιατί θα ανάψει πάλι, θα το βάλουν στο διαγνωστικό και τότε θα δείξει ποιο πραγματικά είναι το πρόβλημα. εμένα για τώρα θα μου αλλάξουν όλη την αντεριά όπως λες, θα το αφήσω μέσα 1 μέρα. αλλά να σου πω την αλήθεια μου δεν νομίζω ότι αυτό θα λύσει το πρόβλημα. από ότι έχω ακούσει και από άλλους αλλά και από κάποιο site που ασχολείται μόνο με άσσους το πρόβλημα αυτό είναι γνωστότατο στη bmw άλλο αν δεν κάνει τίποτα και ότι λύνεται μόνο αν αλλάξεις τον μετρητή αέρα. αλλά για να στον αλλάξουν πρέπει να το βγάλει το διαγνωστικό. και για να στο βγάλει πρέπει να περάσεις όλα αυτά τα στάδια.
όσον αφορά τώρα το κόμπιασμα, δεν το κάνει συνέχεια. το κάνει μόνο όταν είσαι χαλαρός στην εθνική με 5η και γύρω στις 3.000 στροφές και πατήσεις γκάζι για να προσπεράσεις. μόλις φτάσει στις 3.500 με 4.000 κάνει ενα κόμπιασμα αισθητό. μετά αέρας.
περιμένω νέα σου
Απάντηση με παράθεση