Θέμα: Ε46 Μ43 turbo
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 10-02-11, 07:37
Το avatar του χρήστη panos 316T
panos 316T Ο χρήστης panos 316T δεν είναι συνδεδεμένος
Ε36 turbomaniac
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 667
panos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ///M_Spartan Εμφάνιση μηνυμάτων
To κοστος μεχρι στιγμης μαζι με την εργασια του μαστορα μου
ειναι στα 3500 ευρω.
Τα εχουμε βαλει ολα μεσα στην τιμη αυτη εκτος απο φρενα και ενισχυμενο
δισκο πλατο που θελω να βαλω αργοτερα για λογους αντοχης και αξιοπιστιας.

Αν σκεφτουμε οτι ενα καλο μοτερ Μ54 (απο εμπιστο εμπορο που να μην
εχει "οργωσει" ολες τις χωρες της ευρωπης )παει ας πουμε στα 4000 και με την
εργασια του μηχανικου καταληγουμε στα 4700 περιπου + δηλωμα + ασφαλειες+καταναλωση+ τελη τοτε ευχαριστω αλλα
δεν θα παρω γιατι εφ ενως εμπιστο μοτερακι τετοιο εδω και 2 χρονια που ψαχνω δεν εχω βρει πουθενα
αφ ετερου δεν θελω να μπλεξω με εναν κουβα διχως πατο μονο και μονο για ατμοσφαιρικα αλογα !

Αρα παμε για σαλιγκαρο και "βεβηλωση" .........χεχεχε
φίλε Αντώνη,
για το ποσό που αναφέρεις σε σχέση με light turbo είναι πολύ καλή αλλά μέχρι εκεί.
για μένα το ερώτημα είναι, θα αρκεστείς μέχρι εκεί;προσωπικά όταν ήμουν σε παρόμοιο στάδιο ήμουν ενθουσιασμένος ΑΛΛΑ για λίγο...
Δυστηχώς ή ευτυχώς η "καρότσα" μας είναι βαριά και θέλει παραπάνω άλογα για να "ξυπνήσει".Ενα καλό τούρμπο στα προσφέρει αλλά όλα τα υπόλοιπα περιφερειακά του αυτοκινήτου σου;
αν φορέσεις αυτό το κιτάκι θα σε περιορισμένος σε μελλοντική αναβάθμιση, άσε που θα σε τρώει το χεράκι σου να το "φουσκώσεις".

Εν κατακλείδι είμαι και γω υπέρ της υπερτροφοδότησης της μπέμπας σου αρκεί να ξέρεις τι ζητάς, για light είσαι κερδισμένος ενώ για BT πολύ το μαρούλι.

Πιστεύω ότι με τα άρθρα που έχουμε γράψει και γω και ο Ζώης (bmw316turbo) να σε βοηθήσουν να πάρεις έστω μια μικρή γεύση και σε ότι μπορούμε να βοηθήσουμε εδώ θα μαστε.

υγ: με την τεχνογνωσία του μηχανικού σου, τι γίνεται;
__________________
τούρμπο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση