Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 20-11-10, 21:02
Toli67 Ο χρήστης Toli67 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 19-11-2010
Μηνύματα: 12
Toli67 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων

Εισαι σιγουρος πως σου εβαλαν τα σωστα long life λαδια?
Dizman,
ούτε αυτό το ξερω και πολύ φοβάμαι ότι στην BMW δεν μου έβαλαν καλά λάδια για να μη πω μήπως δεν αλλάξαν και καθόλου. Άκου να δεις τι έγινε:

Το 2008 είχα τρακάρει. Άν και δεν ήταν πολύ μεγάλη ζημιά, άνοιξαν αερόσακοι "χάλασε" (δεν έκλεινε σωστά) και η ηλιοροφή κλπ. Το πήγα στην αντιπροσωπεία. Το ποσό έβγαινε περί τα 9000Ε. Τους είπα να κάνουν καμιά έκπτωση και μου λένε ότι αφού θα τα πληρώσει η ασφαλιστική (έφταιγε ο άλλος) δεν έχει νόημα. Και μου είπαν ότι θα μου κάνουν το επόμενο σερβις δωρεάν. Όταν το πήγα για σερβις στα 60000χλμ, τους το θύμησα, τσίνισαν λίγο αλλά τελικά το "θυμήθηκαν" κι έτσι μου το έκαναν δωρεάν. Τώρα αν αλλάξαν λάδια και τι λάδια βάλανε ...ο θεός κι η ψυχή τους το ξέρουν.

Πολύ φοβάμαι όμως ότι κάτι δεν πήγε καλά σ' αυτό σέρβις. Μάλλον μου βάλανε τίποτα τελείως μάπα λάδια. Γιατί τελικά αυτά τα λάδια δεν τα κράτησα 30000χλμ. Τα άλλαξα στα 76000χλμ, αφού όμως μου είχαν κάνει τη ζημιά. Αν είναι βέβαια αυτό. Γιατί όντως τα 30000χλμ που άλλαζα τα λάδια είναι πάρα πολλά. Οπότε το πρόβλημα μπορεί να είχε γίνει από πιο πριν. Τώρα θα τα αλλάζω κάθε 10000χλμ.

Για τα βελτιωτικά καυσίμου έχεις καθόλου άποψη?
Απάντηση με παράθεση