Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 30-08-09, 07:56
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
...Το button το κρινω ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ......
Οταν το πρωτοέβαλα το SB πριν 2-3 χρόνια (δεν θυμάμαι ακριβώς), ο Boulekos (ο κος Γιάννης) δεν πουλούσε το "εξάρτημα" με διακόπτη.

Οταν μου το τοποθέτησε για 5-λεπτη δοκιμή (γίνεται κι αυτό χωρίς καμιά υποχρέωση) το Ζ3 (3-λιτρο τότε) "πηδούσε", στο ξεκίνημα ήταν ουσιαστικά "ΟΝ-OFF" και στις γρήγορες αλλαγές "ψηλά", μέχρι και σ'αυτήν απο 3η σε 4η, ξεκολούσε πίσω (ΟΚ σε δρόμο όχι σαν της Α.Ο.).

Πλάκα είχε, πολύ εντυπωσιακό και φουντωτικό ήταν αλλά απ'την δοκιμή κιόλας είπα του κ.Γ.Μπουλέκου οτι αν δεν βρούμε τρόπο να το απενεργοποιείται, δεν θα το έβαζα.
Τότε μου πρότεινε την μεσολάβιση ενός διακόπτη (ως μικρή πατέντα).
Πλήρωσα κάτι παραπάνω (τοτε νομίζω +80 ευρώ) και τοποθετήθηκε με διακόπτη και όλα ΟΚ (βέβαια μετά την τοποθέτηση του κομπρέσορα, ουδέποτε τόλμισα να το ενεργοποιήσω...)

Από τότε φαίνεται οτι η λύση του διακόπτη ήταν σε μεγάλη ζήτηση και απ'ότι μαθαίνω, το SB πωλείται πλέον και με διακόπτη.
Οποιοι το αποφασίσετε, μην κάνετε λάθος και το πάρετε χωρίς διακόπτη, στην πορεία, θα το καταλάβετε και θα πάτε να τον βάλετε (με λίγο μεγαλύτερο κόστος φαντάζομαι).


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
...Καποτε ο συμφορουμιτης DEEPBLUE....ειχε πει...αυτο ελειπε απο το αμαξι μου.....
Μιλούσε για το 46-άρι 330xi που έχει (και όχι για το Ζ3 του, αν και νομίζω οτι και σ΄αυτό το έχει).
Πράγματι, το έβαλε όταν το είχα βάλει κι'εγώ και του πρότεινα να το δοκιμάσει για να γίνει λίγο πιο "ζωντανό" το Ε46 στο ξεκίνημα.
Ετσι κι'εγινε αλλά τελικά και εκεί μπήκε διακόπτης.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
...Τελειωνοντας......μεσ την πολη OFF......βγαινοντας σ ανοιχτους δρομους απαραιτητα ON....!
Βασίλη και κατά τις νυχτερινές "βόλτες" στην πόλη, πάλι στο OFF θα το'χεις ?
Για να το δώ αυτό...


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
...Για διαφορες σε 100αρια-400αρια ή χλμ....επειδη μετρο συγκρισης μου ειναι ο συμφορουμιτης GEO......οταν με το καλο βρεθουμε καπου ...θα ανοιξουμε και με ON και με OFF και θα ποσταρουμε εντυπωσεις...
Σε "αντιπαράθεση" με τον Geo, δεδομένου οτι ο τύπος (ειδικά στο κόκκινο γ@.... που το ξέρει καλά) στις αλλαγές κάνει χρόνους όπως τα αντίστοχα συστήματα με διπλό συμπέλκτη (δεν "παίζεται" το χέρι του), το SB θα σε βοηθήσει σε κάτι δέκατα του δευτερολέπτου.
Στην θέση σου, θα ξεκινούσα (απο στάση) με το SB στο OFF και πρίν άλλαζα σε 2α, θα το ενεργοποιούσα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
...Special THANKS to Vanvic για την ευγενικη χορηγια-χειρονομια του...
Σ΄'ευχαριστώ Βασίλη για τα καλά σου λόγια αλλά έτσι όπως το γράφεις, αυτοί που δεν ξέρουν θα νομίζουν άλλα...
Δεν σου του έκανα και δώρο.
Ευχομαι να το χαρείς μέχρι να γίνουν και τα "χοντρά"... (γιατί τότε, αχρείαστο θα'ναι... )
Απάντηση με παράθεση