Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 14-09-07, 08:54
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Θα ήθελα να κάνω μερικές διευκρινήσεις:

1. Το φόρουμ με τις "Μονομαχίες" το ανοίξαμε γιατί πιστεύουμε ότι είναι πολύ ενδιαφέρον και καμμιά φορά και χρήσιμο. Δεν θέλουμε να κλείσει.

2. Δυστυχώς, όμως είναι ένα θέμα που προκαλεί εντάσεις. Ακόμα όμως και έτσι υπάρχει ένα όριο που θέτουν οι κανόνες καλής συμπεροφοράς και ευγένειας που δεν πρέπει να το περνάμε.

3. Τα warnings και οι κάρτες υπάρχουν και χρησιμοποιούνται. Απλά έχω την εντύπωση ότι δεν μπορούν να τις δουν όλοι οι χρήστες (σε ποιον έχει πέσει κάρτα δηλαδή), σωστά κατά εμένα γιατί το θέμα δεν είναι να "προσβάλλουμε" κάποιον, αλλά απλά να του δείξουμε ότι κάτι δεν πάει καλά.

4. Ότι το ban είναι το τελευταίο μέσο αντιμετώπισhς, εννοείται, δεν το συζητάμε και θα πρέπει να έχει προηγηθεί πολύ άσχημη συμπεριφορά.

5. Επίσης, πολλά προκλητικά ποστ διαγράφονται. Επειδή, βέβαια, δεν φαίνεται για τους απλούς χρήστες ότι κάτι έχει διαγραφεί, πολλές φορές μπορεί να μοιάζει αδικαιολόγητο το κλείσιμο ενός thread. Αλλά πιστέψτε με σε πολλά thread που έχουν τελικά κλείσει μπορεί να έχουν διαγραφεί ΠΟΛΛΑ posts.

6. Δεν θέλουμε να κάνουμε τον μπαμπούλα!! Δεν μας πάει και προσωπικά, βαριέμαι υπερβολικά. Θέλω να γράφω και να διαβάζω μέσα σε ένα πολύ ωραίο κλίμα. Ομολογώ ότι το κλίμα είναι σε γενικές γραμμές πολύ καλό. Απλά είναι καλύτερα να προλαβαίνεις παρά να τρέχεις να μαζέψεις τα αμάζευτα.

7. Αρχικά, θα ξεκινήσουμε με μια πιο προσεκτική αξιολόγηση των thread που ξεκινούν, έτσι ώστε να σταματούν τουλάχιστον άμεσα τα thread που μοναδικό σκοπό έχουν να δημιουργήσουν καταστάσεις. Θα γίνεται μεγαλύτερη χρήση των καρτών (infarctions). Ανάλογα με το πως θα εξελιχθεί το θέμα, θα προχωρήσουμε.
__________________