Θέμα: Ε90 320d
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #366  
Παλιά 14-09-16, 11:01
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από phantnick Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως παιδιά ή κύριοι (ότι προτιμάτε) στην αρχική μου ερώτηση δεν έχω πάρει απάντηση ακόμα.
Αν το πάω σε απλό μάστορα εμπιστοσύνης υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα με τους εγκεφάλους ; Νομίζω ότι είναι η μοναδική μου ευκαιρία να βρω σημαντικά καλύτερη τιμή.

Επίσης αν ξέρετε αν όντως τα λεγόμενα after sales τα οποία αυτοί τα λένε ημιτασιόν δεν είναι εμπιστοσύνης. Εμένα μου είχαν περιγράψει κατάσταση στην οποία η Bosch για παράδειγμα φτιάχνει το ίδιο πράγμα και με την σφραγίδα της BMW το πουλάει 130 ενώ χωρίς 100 το ίδιο ακριβώς ανταλλακτικό.
Ημιτασιόν εγώ ήξερα τα κινέζικα.

Ευχαριστώ.
Αν το συνεργείο έχει το χαρτί επισκευής και ακολουθήσει την διαδικασία όπως πρέπει δεν θα έχεις πρόβλημα.
Ο εγκέφαλος του οχήματος στην συγκεκριμένη επισκευή δεν εμπλέκεται κάπου παρά μόνο στον έλεγχο του χρονισμού..
Υπάρχουν και διαγνωστικά aftermarket που μπορούν να παρακολουθήσουν αυτά τα
δεδομένα.
Το βασικό είναι να έχει ο επισκευαστής την οδηγία σωστής επισκευής στα χέρια του.
Για τα ανταλλακτικά..
Υπάρχουν εξαρτήματα στο αυτοκίνητο σου, που είναι κινέζικου κατασκευαστή..
Η αγορά του ίδιο κωδικού ανταλλακτικού απο τον κινέζο κατασκευαστή, δεν κάνει το ανταλλακτικό ιμιτασιόν.
Η ακολουθούμε τη θεωρία, που λέει όποιο ανταλλακτικό δεν έχει επάνω την σφραγίδα του κατασκευαστή είναι ιμιτασιόν, ανεξαρτήτως εάν προμηθεύει το ίδιο ακριβώς ο ίδιος κατασκευαστής στο εργοστάσιο..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση