Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 24-02-11, 07:38
Το avatar του χρήστη BMW850i
BMW850i Ο χρήστης BMW850i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-01-2008
Μηνύματα: 260
BMW850i will become famous soon enough
Παιδιά καλημέρα, είμαι λάτρης των BMW από παιδί και κάτοχος δύο μοντέλων BMW. Ποτέ όμως δεν έχω οδηγήσει την σειρά X, δηλαδή SUV της BMW με τετρακίνηση. Γιατί το αναφέρω αυτό:

Εκτός από τα BMW έχω στην κατοχή μου ένα Grand Vitara (1.6) μοντέλο 2008. Και στο συγκεκριμένο αλλά και στο προηγούμενο μοντέλο που είχα (του 2004) ποτέ δεν χρειάστηκε να βάλω αλυσίδες για να ξεκολλήσω από το χιόνι παρόλο που τις κουβαλάω πάντα στο χώρο αποσκευών. Και όταν μιλάω για χιόνι εννοώ για πάνω από 30-40 πόντους και κάποιες φορές και παραπάνω. Το αμάξι πάντα με βγάζει ασπροπρόσωπο χωρίς προβλήματα. Ούτε όμως και στον πάγο έχω ιδιαίτερα προβλήματα. Με προσεκτική οδήγηση πάντα καταφέρνω να προχωρήσω.

Ακούω πολλούς από τους φίλους με σειρά Χ να ψάχνουν για αλυσίδες ή τα ειδικά πανιά. Δεν έχουν την ίδια συμπεριφορά και τα τετρακίνητα της BMW; Η κίνηση στους εμπρός και πίσω τροχούς είναι 50-50 ή ρυθμίζετε ηλεκτρονικά οπότε χάνετε η δύναμη του; Μπορεί να φανεί λίγο χαζό το ερώτημα αλλά ποτέ δεν είχα την ευκαιρία να οδηγήσω σειρά Χ.
Απάντηση με παράθεση