Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 04-02-13, 18:50
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
αφαιρεση κολωνας Α (A pillar)

θα ηθελα τις γνωσεις σας
θελω να μεταφερω την κεραια του συναγερμου που βρισκεται στην πανω αριστερη γωνια κολλημενη πανω στο παρμπριζ (δλδ μερια οδηγου) και να την τοποθετησω περιπου στη μεση του υαλοπινακα πισω απο τον μεσαιο εσωτερικο καθρεπτη.
εκτιμω οτι θα χρειαστει να ανοιξω και να αφαιρεσω το καλλυμα της Α κολωνας στη μερια του οδηγου ωστε να δω εαν διαθετω περισσευουμενο καλωδιο, κρυμμενο πισω απο το καλλυμα της Α κολωνας, αλλα δεν ξερω αν ειναι τοποθετημενο με βιδες ή με κλιπ.

εχω δει DIY σε Ε46 που αφαιρουν αρχικα το μικρο πλαστικο καλλυματακι που γραφει airbag και ξεβιδωνουν καποιες βιδες αλλα νομιζω οτι το συγκεκριμενο πλαστικο μικρο καλλυμα που αναγραφει airbag στη κολωνα του δικο μου μοντελου Ε90 δεν μπορει να αφαιρεθει...
οποις γνωριζει ας μου δωσει τα φωτα του παρακαλω....

επισης πρεπει να αποσυνδεσω την μπαταρια του αυτοκινητου μου; το ρωταω γιατι διαθετει πλαϊνους αεροσακους οροφης και δεν θελω να ανοιξουν πανω στην προσπαθεια μου (ξερω οτι οι αισθητηρες τους βρισκονται περιμετρικα και εξωτερικα του οχηματος ωστε να ενεργοποιουνται με καποιο χτυπημα αλλα οσο και να ειναι δεν θελω ουτε με παιρνει οικονομικα να σκαλιζω κατι που πανω του γραφει αεροσακος).

ευχαριστω
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση