Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #43  
Παλιά 28-06-11, 21:07
Το avatar του χρήστη e60///M
e60///M Ο χρήστης e60///M δεν είναι συνδεδεμένος
UN-naturally aspirateD
 
Εγγραφή: 28-12-2006
Μηνύματα: 518
e60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura about
To 3SZ ειναι απο το Terios που ειναι υπερκυβισμενη εκδοση του 1.3 2SZ που ειναι υπερκυβισμενη εκδοση του δικου μου 1.0 1SZ

Το αφηνουμε!

Το 1NZ 1.5 που εμπαινε στο yaris και ηταν το TS στην Ευρωπη η RS στην Ιαπωνια εχει 105 αλογα. Το τουρμπατο με το τουρμπο κιτ της trd που λες ειναι καρασπανιο. 1μισι χρονο ψαχνω και δεν εχω βρει εκτος απο κανα 2 που δεν μου κανουν γιατι δεν ηταν στη κατασταση που ηθελα και χωρις εγκεφαλο.


Οποτε αποφασισα για glanza

Εντος τις εβδομαδας γνωστος μαντρας της Πατρας αναμενει 12 μοτερ.Το καλυτερο το τσιμπησα. Μαζευω τα αναλωσιμα ανταλακτικα του ενω ο μαστορας το καθαριζει και το εοιμαζει ενω περιμενουμε να βαφτουν και καταλληλα πραγματα. Μπαινουν πανω και υστερα το αυτοκινητο παει ηλεκρολογο. Μετα εξατμισα.
Μια τετοια μετατροπη μπορει να φτασει και 3Κ για glanza η 2 κατι για 1500 αναλογα ποσο βρεις το μοτερ φυσκια. Εμενα τοσο θα μου φτασει. Αλλος μπορει να παει σε μαστορα που θα του κοψει το κολο αλλος που δε θα του παρει τπτ. Εγω θα παω σε αυτους που πρεπει και οταν μπει το μοτερ θα ειναι σαν καινουριο, δηλαδη καθαρισμενο βαμμενο οπως ειπα και τακτοποιημενο.Τα εργατικα φτανουν τα 750 με 800 για ολες τις εργασιες (αλλαγη δισκο πλατο, καθαρισμα, μοντες στις βασεις του μοτερ, ηλεκτρολογικα, κατεβασμα κουλερ κατω, λυσιματα δεσιματα και γενικα ολα τα εργατικα) με αναλωσιμα δικα μου και μοτερ δικο μου εννοειται.

Θα μπορουσα και με λιγοτερα να κανω δουλεια μου αλλα προσωπικα δεν βαζω ημιμετρα σε οτι αφορα το αυτοκινητο μου.

Οποιος ενδιαφερεται για μετατροπη σε ιαπωνικα ξερω πολυ εμπιστα ατομα και με καλες τιμες. Οποιος εχει δει το αυτοκινητο μου η με εχει γνωρισει θα ξερει οτι ο μονος μαστορας που εχω επισκευθει ηταν ο φανοποιος που το εβαψε και ο ευθυγραμισας που και οι 2 θεωρουνται κορυφαιοι. Ολα τα υπολοιπα εχουν γινει με μελετη και υπομονη στο σπιτι μου!



PS....Παλι μακριναρι εκθεση εγραψα ελπιζω να μην κουραζω!
__________________
2007 BMW 530i M-pack
Απάντηση με παράθεση