Θέμα: 328
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 30-10-15, 12:53
spyros e46 Ο χρήστης spyros e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-05-2013
Μηνύματα: 172
spyros e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FAIAKAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα! Έχω μια Ε46 328 και θέλω να βελτιώσω φρένα και μετάδοση! Μπροστά έχω βάλει μεταχειρισμένα δαγκάνες και δίσκους από Μ3, αλλά μετά από 2-3 δυνατά φρεναρίσματα αρχίζει να τρέμει το τιμόνι... Πιθανότατα είναι στραβοί οι δίσκοι... Καμιά ιδέα για να φτιάξω ένα σύστημα χωρίς να χαλάσω πολλά?!? - Επίσης με απασχολεί η μετάδοση όχι τόσο λόγω σασμάν - πεντάρι - αλλά κυρίως λόγω διαφορικού, το οποίο είναι θεόμακρο (3.07)! Θα ήθελα ένα πιο κοντό και μπλοκέ κι αργότερα ίσως ένα 6άρι σασμάν. Έχει βρει κανείς μπλοκέ για Ε46? Όπου κι αν έχω ρωτήσει η απάντηση είναι αρνητική... Μια λύση είναι της Μ3, αλλά οι απόψεις διίστανται σχετικά με το αν ταιριάζει ή όχι...
Καλησπέρα. Εχω το ιδιο μοτερ και με ενδιαφερει πολυ και εμενα για διαφορικο μπλοκε. Υπάρχουν και κάποιοι εδω στην Ελλάδα που σου κανω το ελεύθερο σε μπλοκε με λιγοτερα χρηματα. Νομιζω οτι το βήμα στο 328 ε46 ειναι 2.93 με ενα 3.15 πιστευω οτι ειναι πολυ καλα. Υπάρχει ένα ποστ που αναφέρουν το όνομα αυτου που κανει την δουλεια ειναι ενας στην θεσσαλονικη ή καπου εκει κοντα. Αν τον ξερει κάποιος ας μας πει..
Απάντηση με παράθεση