Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 19-07-11, 21:25
Dimpas Ο χρήστης Dimpas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Μηνύματα: 325
Dimpas has a spectacular aura aboutDimpas has a spectacular aura about
Exclamation

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό με το ανεξέλεγκτο ποτέ δεν μπόρεσα να το καταλάβω, ή κανείς δεν μου έδωσε σοβαρή απάντηση.

ΑΝ ΔΕΝ χρειάζεται κάθε τρεις και λίγο να πατάς φρένο, δε νομίζω ότι χρειάζεται να έχεις ταχύτητα μέσα.
Πάντως σε κατηφόρες εθνικής παρατεταμένες προσωπικά όταν είμαι με έκτη πρέπει να πατάω γκάζι για να έχω σταθερή ταχύτητα (η μία τρανταχτή είναι στις Ράχες και η δεύτερη στο ρεύμα από Κοζάνη προς θεσσαλονίκη από τα διόδια της Καστανιάς και μετά, μέχρι την είσοδο της Βέροιας μόνο σε 2 - 3 ανηφορίτσες βάζω ταχύτητα, όλο το βγάζω με νεκρά και έπιασα και μέγιστη γύρω στα 160km/h. Αν είχα ταχύτητα 1000% θα έκαιγα παραπάνω, γιατί το έχω μετρήσει και με τον ένα και με τον άλλο τρόπο.
Κατα την κίνηση του αυτοκινήτου μπορεί να γίνονται 2 πράγματα !
Να μεταφέρεται δύναμη απο το μοτέρ στους τροχούς και το ανάποδο !
Το ανάποδο το εκμεταλλευόμαστε για να φρενάρουμε το όχημα ΧΩΡΙΣ να πατάμε το φρένο !

(Δεν είναι της ώρας να εξηγώ γιατί γίνεται αυτό ! )

Αν ΔΕΝ έχεις ταχύτητα το όχημα είναι ΑΝΕΞΕΛΕΚΤΟ , δεν υπάρχει αυτό το πάρε δώσε ενέργειας με το μοτέρ !

Άν ποτέ οδηγήσεις Φορτηγό , νταλίκα ή κάτι μεγάλο ,και πάς να κατέβεις κατηφόρα με Νεκρά ΘΑ ΣΚΟΤΩΘΕΙΣ , και το χειρότερο να μην σκοτώσεις και άλλους !

Πραγματικά θεωρώ ΜΕΓΑΛΟ ΡΙΣΚΟ να οδηγείς ΧΩΡΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑ !
__________________
Opel Kadett D GTE
Looking for a REAL car .....
Απάντηση με παράθεση