Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 25-05-04, 20:32
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Unhappy

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από cmos_ioan
Εγω παντως θα ηθελα να δώσω και λιγο δικιο στους dealers για την έλλειψη δυνατοτητας Test Drive. Φαντασου τι είχε να γινει αν μπορούσες να δοκιμασεις αυτοκίνητα σαν το 645 και μαλιστα για ενα Σαββατοκύριακο. Και φυσικά αυτοί που ήταν διατεθημένοι να αγοράσουν θα έπρεπε να περιμένουν κανα δυο χρονια.

Έχεις δίκιο σε αυτό μιας και είμαστε και λίγο κάφροι ως λαός, αλλά και οι dealers είναι υπερβολικοί. Ως συνήθως θα μπορούσε να υπάρχει μια μέση λύση όμως, που θα βόλευε και τις δυο πλευρές. Έχω μερικά παραδείγματα από ανθρώπους που δεν θα αγόραζαν τελικά το αυτοκίνητο που πήραν, αν το είχαν δοκιμάσει έστω και για λίγο. Όχι βέβαια για τα αστεία test drive των 2 χιλιομέτρων αλλά για κάτι πιο ενδιαφέρον. Ένα event σε μία πίστα για παράδειγμα που προσφέρει και ασφάλεια. Έτσι δυστυχώς οι περισσότεροι Έλληνες αγοράζουν αυτοκίνητα έχοντας ως κριτήρια τα tests των περιοδικών (τα οποία πολλές φορές δεν είναι έγκυρα κατά την γνώμη μου) και τις γνώμες των φίλων και γνωστών.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση