Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 06-05-08, 20:45
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Απανωτες κλοπες αυτοκινητων τον τελευταιο μηνα και ιδιαιτερα την εβδομαδα του Πασχα και αναμεσα τους αρκετα BMW και αναμεσα τους διαφορα ///Μ,ενα χρυσαφι Μ3 Ε46 κουπε και ενα καμπριο λαγκουνα σεκα απο οτι ακουσα.Σε συζητηση που ειχα τυχαια σε φιλικη παρεα με ανθρωπο της γνωστης αλυσιδας μικροεπισκευων και τοπικων βαφων μου ειπε οτι εδω και 6 μηνες περιπου πανω απο 50% των περιστατικων ειναι χαρακιες με κλειδια κτλ κατι που ειδικα τον τελευταιο μηνα εχει παραγινει.Φανταστειτε οτι λογω της δουλειας μου που ειμαι καθε μερα στον δρομο μεσα στην Αθηνα το ειχα παρατηρησει και εγω το θεμα με τα καταχαρακωμενα αυτοκινητα.Ειναι ιδεα μου η το εχετε προσεξει και εσεις????Οσο αναφορα τις κλοπες ριχτε μια ματια στο ιδιο μας το φορουμ για να δειτε ποσες κλοπες εχουν αναφερθει εδω μεσα μονο.Σιγουρα εχει να κανει με αλλοδαπους σε μεγαλο βαθμο και με τους εμπορους ανταλλακτικων-τροπετων οι οποιοι ειδικα στα ΒΜW λογω των μετατροπων ειναι και τα πρωτα στην ζητηση.Εχω πειστει παντως οτι η πλειοψηφια τους ειναι κλεπταποδοχοι εν γνωση τους η κλεφτες οι ιδιοι.
Ναι αυτό με τις χαρακιές είναι παλιό φαινόμενο, είναι τρόπος να σταμπάρουν ένα όχημα.

Το άλλο επίσης που γίνονταν με παλαιότερα οχήματα είναι να κλέβουν την τάπα του ρεζερβουάρ και να βγάζουν από εκεί το κλειδί για το όχημα και έρχονται σε μια μέρα κύριοι και στο πέρνουν.

Αυτό με το σταμπάρισμα πάντως γίνεται και σε διαμερίσματα πολυκατοικιών.

Αν δείτε κάποιο κουδούνι με σημάδι σβήστε το απευθείας, έχω προσωπικό κρούσμα (όχι σε δικό μου σπίτι ευτυχώς).

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mafias Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά ξέρετε τι γίνεται με τα δεύτερα κλειδιά σε περίπτωση που το έχεις ασφαλισμένο και για κλοπή?
Είχα ακούσει οτι πρέπει να παραδώσεις τα δεύτερα κλειδιά στην ασφαλιστική για να σε αποζημιώσουν...
Και αν τα έχεις σε κάποιο σημείο πάνω στο αμάξι...πχ φανάρι?
Και εγώ που πήρα 46άρι πρόσφατα μου δώσαν 3 κλειδιά κανονικά και ένα πλαστικό απλό!???
Ναι κατά την αναφορά κλοπής πρέπει να παραδώσεις τα κλειδιά που έχεις ΟΛΑ, αλλιώς πρέπει να έχεις εμπλοκή.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mafias Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τον πομπό πώς μπορούν να τον βρούν? αν τον βάλω μέσα στα καθίσματα ραμμένο? αν τον φυτέψω στο σασί ? αν τον βάλω μέσα στην λάστιχο της ζάντας(!!!!!) ή στο ρεζερβουάρ (!!!!!)!!? ύπάρχει καμία συσκευή που να τον εντοπίζει?

Για ποιον πομπό μιλάς; Του Immobilizer;
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση