Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 06-01-17, 21:38
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Μετά τα Χριστούγεννα μου άναψε και εμένα το λαμπάκι της μπαταρίας. Άναβε στιγμιαία και έσβηνε και έκανε ένα κόμπιασμα το αμάξι. Το πήγα σε ένα συνεργείο ( ήμουν στο χωριό) που ασχολείται και με BMW και μου είπε ότι είναι ο αυτόματος. Το δυναμό είναι VALEO. Άλλαξε τον αυτόματο τον έβαλε επάνω και τώρα άναβε το λαμπάκι συνέχεια, ενώ το δυναμό φόρτιζε κανονικά στα 14,2 - 14,3. Τον ξανά έβγαλε το παιδί βάλαμε πάλι τον παλιό και έσβησε και μου είπε θα μπει στην πύλη τις BMW να κατεβάσει τις αναβαθμίσεις για την κωδικοποίηση και να το ξαναπάω να βάλουμε τον καινούργιο και να κάνουμε κωδικοποίηση. Επειδή έπρεπε να φύγω και το φοβόμουν μην μείνω στο δρόμο πήγα μια βόλτα μέχρι την Καλαμάτα, σε έναν αντιπρόσωπο σε έναν από τους τρεις τις BMW. Το πήγα έκανε και αυτός το ίδιο δηλαδή έβαλε καινούργιο αυτόματο πάλι άναβε συνέχεια το λαμπάκι και πήγε να κάνει κωδικοποίηση και το πέταγε έξω. Μου είπε ότι πρέπει να αλλάξω δυναμό που συνεπάγεται η BMW τον δίνει περίπου 800 € και στο εμπόριο περίπου 400 € και αυτό με παραγγελία. Έβαλε πάλι τον παλιό έκανε κάτι εκεί στο πρόγραμμα του διαγνωστικού. Μου είπε ότι φορτίζει κανονικά και να μην φοβάμαι και να έρθω Αθήνα. Σήμερα ήρθα Αθήνα μετά φόβου θεού και πίστεως σε όλο τον δρόμο δεν άναψε καθόλου. Έχετε τίποτα νεότερο εσείς με το θέμα;
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση