Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 24-09-09, 14:54
Το avatar του χρήστη manos///3
manos///3 Ο χρήστης manos///3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2008
Μηνύματα: 773
manos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eNeRGy Εμφάνιση μηνυμάτων
Mπραβο Μανο...! πολυ ωραιος!!!

Σαν μικρη βελτιωση θα τολμουσα να πω κατι για τις στροφες...
Να ανοιγεις το γκαζι γραμμικοτερα και μεσα στην στροφη και οχι στο τελειωμα της να το σανιδωνεις... θα κερδισεις μερικα δεκατα σε καθε στροφη και θα εχεις καλυτερη εξοδο (σε km/h)... φυσικα προυποθετει και σωστοτερη χρηση ολου του πλατους του δρομου κατα την εισοδο και εξοδο...
Ειδικα στην εξοδο, να εκμεταλευεσαι ολο το πλατος του δρομου αν χρησιμοποιησεις τον παραπανω τροπο και να μην κρατας κλειστη (οπως εκανες σε 2-3 στροφες) χωρις λογο την γραμμη σου... ανοιξε την να μην ταλαιπωρεις και τα εμπρος λαστιχα αλλα και να μην εισαι υποψηφιος για τρελο oversteer μιας και τα χιλιομετρα θα ειναι περισσοτερα πλεον... μονος εισαι, εκμεταλλευσου το!
Αν εχεις καλα τακακια, λιγο πιο αργα τα φρενα πριν τις στροφες (μετα απο ευθειες παντα) σε παιρνει ακομη...
Ο χρονος σου ειναι παντως ηδη πολυ καλος!
Σ'ευχαριστω φιλε μου!

Οπως προανεφερα το 1.34.8 ηταν η πρωτη γρηγορη επαφη με τη πιστα...ακομα ψαχνομουν με τις γραμμες...και τις βρηκα σχεδον (εκτος τη Κ13) την αλλη μερα αλλα δεν ειχα λαστιχα..δε πειραζει..την επομενη φορα! Επισης και το φρεναρισμα πριν το τελος της ευθειας γινεται νωρις με αποτελεσμα να ρολλαρει αρκετα το αυτοκινητο στην Κ1..εφταιγα εγω που εψαχνα τα φρενα στην αρχη και οχι τα ιδια τα φρενα.

Σε ποιες στροφες πιστευεις οτι κραταω κλειστες γραμμες?

Και κατι αλλο...απο ενα βιντεο δε μπορεις να βγαλεις ευκολα συμπερασματα για την οδηγηση και τα χλμ. δε φαίνονται...εχω τηλεμετρια και εκει δειχνει οτι παταω γκαζι γραμμικα απο το apex της καθε στροφης ..θα τη ανεβασω καποια στιγμη.
Απάντηση με παράθεση