Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 16-11-10, 05:59
bmw_trelamenos Ο χρήστης bmw_trelamenos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2007
Μηνύματα: 163
bmw_trelamenos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από advanced Εμφάνιση μηνυμάτων
και επαναφέρω το θέμα ρωτώντας κάτι μάλλον δύσκολο (γιατί τα θέλω όλα δικά μου!)
Έχω και εγώ το μαμά business όπως ήρθε το αυτοκίνητο. παίζει mp3 και έχει και aux in κάτω απο το τεμπέλη (σφήνα-jack). Θέλω αν έχει βάλει κανείς κάτι upper σε πηγή aftermarket που να έχει τον ίδιο ακριβώς πορτοκαλί φωτισμό του αυτοκινήτου. Επίσης τα χειρηστήρια στο τιμόνι πρέπει να δουλεύουν με αυτό όπως φυσικά και το aux in! Αν κάποιος έχει βάλει κάτι τέτοιο please help και μετά βλέπω και ηχεία στις μαμά υποδοχές (σύνολο 6). Το ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά μου φαίνεται αδιανόητο να μην υπάρχει μια τέτοια λύση σε οποιαδήποτε τιμή. είμαι διατεθιμένος να δώσω και παραπάνω απο όσα αξίζει για να έχω καλό ήχο. δεν θέλω οθόνες κτλ ένα πλήρες στερεοφωνικό να ακούω τη μουσικούλα μου! Ιδέες? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Εγώ στο 5άρι (Ε39) είχα βάλει το 2006 μια μονάδα της Alpine 1-din, to 9853R το οποίο είχε επιλογές στο φωτισμό έτσι ώστε να ταιριάζει με το φωτισμό του ταμπλώ. Το είχα χρυσοπληρώσει βέβαια τότε, κοντά 5 εκατοστάρικα (πηγή+αντάπτορας χειρισμού στο τιμόνι). H συσκευή είναι απροβλημάτιστη έχει παίξει χιλιάδες ώρες χωρίς κανένα πρόβλημα.
Το μειονέκτημα είναι ότι "χαλάει" το look στο ταμπλώ κατ'εμέ και μάλλον θα το αλλάξω, έχω βρει τη μανίσια πηγή από Αμερική με radio-cd mp3/wma/δυνατότητα για aux. Ρώτα κανά μαγαζί στη γειτονιά σου με ηχοσυστήματα αυτοκινήτου. Νομίζω και 2-3 εκατοστάρικα βρίσκεις επώνυμο με bluettooth επάνω, aux, mp3 wma κλπ και με το χαρακτηριστικό που λές για την αλλαγή χρωμάτων.
Απάντηση με παράθεση