Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #119  
Παλιά 16-01-18, 20:45
Το avatar του χρήστη jimmakoss E30
jimmakoss E30 Ο χρήστης jimmakoss E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-01-2008
Μηνύματα: 105
jimmakoss E30 is an unknown quantity at this point
Επισης να πω οτι ειναι διαφορετικο να σου βεβαιωσει παραβαση ο μπατσος και διαφορετικο να εισαι στο δικαστηριο για αλλο λογο και να φανει εκει η μετατροπη. Εαν δλδ η μετατροπη δεν παιζει ρολο στο ατυχημα τοτε κατα πασα πιθανοτητα θα σου γινει συσταση για να την δηλωσεις. Ουτε κατασχεση, ουτε προστιμο. Εαν η μετατροπη σου βεβαια ειναι στο 25% και μεσα στις προδιαγραφες.. Αν εχεις 5000 κυβικα σε smart ας πουμε ετσι υπερβολικα, τοτε κατα πασα πιθανοτητα θα στο παρουν και θα οριστει νεο δικαστηριο, και θα κληθουν και αλλοι να καταθεσουν(μηχανικοι, ΚΤΕΟτζηδες).


Και ερωτηση : Στην περιπτωση που καποιος αγοραζει ενα μεταχειρισμενο αυτοκινητο στις 15/01/18 και τρακαρει με υπαιτιοτητα στις 20/01/18 και με ΚΤΕΟ περασμενο στις 10/01/18, και το αμαξι βρισκεται με αλλα νουμερα στο μοτερ, οχι υπερκυβισμενο, τοτε ο δικαστης μπορει να πει οτι εσυ το αλλαξες το μοτορι (ειχες 5 μερες) να σε βγαλει παρανομο (κι ας εχεις πεντακαθαρο μητρωο), να σου κατασχεσει το αυτοκινητο (κι ας ειναι το μοναδικο στην οικογενεια), να σε αφησει ανασφαλιστο και να πληρωνεις ολη σου την ζωη? Μηπως θα ηταν εξαιρεση το να ψαξει ο δικαστης για στοιχεια η θα ηταν κανονας? Μηπως θα επαιζε ρολο το μητρωο σου?? Μηπως θα εβλεπε ο δικαστης την οικονομικη σου κατασταση? Μηπως θα επαιζε ρολο αν η μετατροπη εγινε απο τον κυρ μητσο η σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο?
Κατα την ταπεινη μου αποψη ολα αυτα παιζουν ρολο.. Οπως επισης ρολο παιζει αν το αμαξι ειναι χαρος, αν εχει 500αλογα, αν εσυ εισαι πρεζακιας με μητρωο κλοπιμαιων, και αν εχεις 10 αυτοκινητα..

Στοιχεια - ενδειξεις - αποδεδειγμενες παραβασεις 50%
Προφιλ κατηγορουμενου 25%
Κριση δικαστη 25%
Αυτο εχω στο μυαλο μου για τα δικαστηρια. Και ο δικηγορος παιζει ρολο βεβαια αλλα αυτο δεν μπορω να το βαλω.

Περιμενω και την δικη σας αποψη
Απάντηση με παράθεση