Θέμα: Τιμες 645
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 04-07-10, 20:06
Το avatar του χρήστη BMW850i
BMW850i Ο χρήστης BMW850i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-01-2008
Μηνύματα: 260
BMW850i will become famous soon enough
Φίλε μου έτσι είναι όπως τα λες. Υπάρχουν πολύ καλές ευκαιρίες για να αγοράσει κάποιος ένα 645 αυτή την περίοδο όπως επίσης και άλλα ακριβά μοντέλα.

Κατά την γνώμη μου στην Ελλάδα πιστεύω πως είχαμε ξεφύγει και ίσως η κρίση είναι μια καλή ευκαιρία να μπουν κάποια πράγματα στη θέση τους και να επαλέλθει μια ισορροπία (σε όλους τους τομείς και όχι μόνο του αυτοκινήτου). Έβλεπες ανθρώπους να αγοράζουν πανάκριβα αυτοκίνητα χωρίς να έχουν την δυνατότητα να τα συντηρήσουν. Για αυτό άλλωστε τα δίνουν όσο όσο και να απαλλαγούν... Οι μάντρες πολυτελών αυτοκινήτων ξεφύτρωναν σαν τα μανιτάρια λες και είμαστε το Μονακό ή το Μόντε Κάρλο. Μακάρι να μπορούσαμε να έχουμε όλοι super cars, αλλά δυστυχώς για κάποιους από μας υπάρχουν πιο σημαντικές προτεραιότητες.

Σε πρόσφατο επαγγελματικό μου ταξίδι σε Γερμανία – Αυστρία, οδήγησα από το αεροδρόμιο του Μονάχου μέχρι το Σάλτσμπουργκ και τα ακριβά αυτοκίνητα που συνάντησα ήταν ελάχιστα. Όσα δηλαδή συναντάς στην παραλιακή ένα βράδυ από το Φάληρο έως τη Γλυφάδα, τα είδα (ίσως και λιγότερα) σε περίπου 1500 χιλιόμετρα που διάνυσα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW850i : 04-07-10 στις 20:12
Απάντηση με παράθεση