Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #142  
Παλιά 03-03-18, 07:29
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manos m Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω δεν καταλαβαίνω γιατι οταν ενας κινητήρας εχει καποιο θεμα οπως αρυθμιες, πτωση δυναμης, αυξηση καταναλωσης κλπ δεν μετρανε οι μηχανικοι την συμπιεση και τα καυσαερια.. εχω εδω και καιρο θεμα με το δικο μου και τελικα μετα απο πολυ επιμονή μου, μετρησαμε συμπιεση και ηταν χαλια.. δεν ξερω τι γινεται με τους μηχανικους.. παντως πιστευω οφειλουμε να γνωριζουμε τα βασικα για τα αυτοκινητα μας και αυτο κερδιζεται μεσα απο την κουβεντα..
Δε γίνεται κάτι...
Απλά οι νέοι μηχανικοί δεν έχουν ιδέα..
Νομίζουν οτι επειδή έχουν ένα διαγνωστικό που μπορούν να δούνε 2-3 πράγματα και να κάνουν ρεσέτ έχουν αποκτήσει γνώσεις και είναι πυρηνικοί επιστήμονες..
Δυστυχώς με το πρόσχημα της οικονομικής κρίσης, (στην πραγματικότητα είναι κατοχή αντικειμένου που δεν μπορείς να κατέχεις) ο κόσμος δεν πάει σε αυτούς που αξίζουν, αλλά σε αυτούς που θα τους πάρουν τα λιγότερα χρήματα...
Τα καυσαέρια σου λένε τα πάντα.. Αν ξέρεις να τα διαβάσεις...
Αν δεν ξέρεις, τίποτα δεν λένε....
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση