Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #353  
Παλιά 16-08-11, 16:03
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Eπειδή φίλε ttjohn αυτά που αναφέρεις για την κολώνα τιμονιού σε Ε90 είναι δικά μου γραφόμενα, να τονίσω πως πράγματι είχα απελπιστεί λιγάκι τον καιρό εκείνο με το αυτοκίνητο μιας και μου έκαψε σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα μια λάμπα στοπ, ασφάλεια για τις πόρτες και το μπροστά φανάρι θόλωνε από υγρασία (αλλάχτηκε στην εγγύηση) και ήρθε και το κερασάκι στην τούρτα η κολώνα που ήταν και αρκετά ακριβή.

Ωστόσο, 22.000 χλμ μετά δεν έχει βγάλει το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ, δεν καίει σχεδόν ούτε γραμμάριο λάδι ανάμεσα στις αλλαγές και γενικά το αυτοκίνητο ως προς την αξιοπιστία είναι ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΟ.
Όταν σου τυχαίνουν όλα μαζί και φοβάσαι για τα χειρότερα, πολλές φορές βλέπεις κάπως υπερβολικά τα πράγματα κι έτσι την έπαθα κι εγώ αλλά τελικά έπεσα έξω.
Πέρα από το συχνό πρόβλημα της κολώνας τιμονιού λοιπόν με χοντρικό κόστος τα 600 ευρώ, τα Ε90 με τον Ν46 είναι από τα πλέον αξιόπιστα αυτοκίνητα της κατηγορίας και αυτό το έχω διαπιστώσει και σε κουβέντες με άλλους κατόχους του ίδιου αυτοκινήτου που είτε έπαθαν κολώνα είτε τίποτα απολύτως.
Τώρα λάμπες κλπ σε όλα τα αυτοκίνητα καίγονται, δεν λέει κάτι.

Όμως κάτι safe mode από το πουθενά (που είναι και αρκετά επικίνδυνα ιδίως σε προσπεράσεις αφού αφήνουν το αμάξι να στροφάρει μέχρι σκάρτα 3.000 στροφές) και κάτι άλλα ευτράπελα μόνο στο group τα συναντάς και μάλιστα με ιδιαίτερη συχνότητα.
Δεν λέω πως τα bmw είναι τέρατα αξιοπιστίας, αφού κι αυτά έχουν τα θεματάκια τους (πολλαπλασιαστές-μπεκ στα e.d., αντλίες καυσίμου στα Ν54 κλπ), απλά σε καμία περίπτωση τα αμάξια του group δεν είναι πιο αξιόπιστα.
Ρεσυ μην το παιρνεις λαθος με αυτα που αναφερα δεν θελω να αποδειξω οτι εχεις εχουμε μαπα αμαξια.Απλα να δειξω σε μερικους κολημενους εδω μεσα που δεν θελουν να καταλαβουν μερικα πραματα.Και στην audi na πας εχει κατι κουλα αλλα υπαρχει καλυτερη αντιμετωπηση απο την αντι/πεια και 4 χρονια εγγυηση που στην BMW αν κανω λαθος τωρα το κανανε.
Απάντηση με παράθεση