Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 06-02-10, 15:57
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmakoss E30 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θρεντακι το ανοιγω διοτι το σαββατοκυριακο θα ασχοληθω με το προβλημα υγρασιας που εχω και ελπιζω να με βοηθεισετε με τις γνωμες σας... και να μην βρεχει...

Το αυτοκινητο σε γενικοτερα πλαισια ειναι καθαρο αλλα απο καπου μπαινει υγρασια και στην καμπινα και στην καροτσα. Μετα απο μια βροχερη μερα ανακαλυψα στο πατωμα νερα (αρκετα) και ιδιαιτερα πισω απο τον συνοδηγο και σχεδον παντα οταν ανοιγω το πορμπαγκαζ εχει full υγρασια.. Τι μπορει να φταει? Εχω ενα σπασμενο φαναρι και η πορτα του συνοδηγου εχει υποστει κατσαβιδιες και λοστο αλλα δεν εξηγει πιστευω τοσο νερο μεσα. Τσεκαρα και τις υδρορροες της ηλιοροφης και χυνει κανονικα στον δρομο.

Τα λαστιχα ειναι το πρωτο που θα αλλαξω και ισως χρειαστει να στοκαρω στην πορτα. Εχω βγαλει ηδη τον καναπε πισω, τις ταπετσαριες στην καροτσα και αυριο βγαζω τα καθισματα μπροστα με σκοπο να σηκωσω την μοκετα να δω το θεαμα και να ξεκινησω δουλεια μεχρι να γινει το αμαξι απο καθαρο πεντακαθαρο και προπαντων να γινει απο μενα οσο γινεται.

Θελω να ξερω τι πρεπει να προσεξω, τι να τσεκαρω, τι εργαλεια μπορει να χρειαστω, εμπειρειες , γνωμες η οτιδηποτε αλλο. Σε ολα αυτα συμπεριλαμβανω και τον καθαρισμο γιατι το αμαξι μυριζει...

Ευχαριστω εκ των προτερων και επιζω να μην κουρασα με το μεγεθος του thread...
αν εχεις φαναρι σπασμενο πισω...τοτε η υγρασια μπαινει 100% απο εκει.....
τωρα για μπροστα τσεκαρε και τις υδροροες στο καπο μηπως εχουν μαζεψει φυλλα και αλλες βρομιες και απο κει μπαινει στην καμπινα πολλες φορες
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση