Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1022  
Παλιά 06-03-17, 15:47
FD3S Ο χρήστης FD3S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2010
Μηνύματα: 105
FD3S is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Εξαρτάται εαν το αμάξι το παίρνεις για καθημερινή χρήση στο κέντρο της Αθήνας, που το παρκάρεις, πόσο καιρό το αφήνεις εκτός γκαράζ (αν το αφήνεις κλπ)
Υπάρχει και κόσμος που συντηρεί ΑΡΙΣΤΑ αυτοκίνητα και τα οδηγέι σε καθημερινή βάση ακόμη και στο κέντρο της Αθήνας.
Απλά έχει μόνιμη θέση parking και από εκεί και μετα ακολουθεί ευλαβικά τα service και αντικαθιστά άμεσα οτιδήποτε δεν αρχίζει να φθείρεται κλπ
Είναι υποκειμενικά όλα...
Το να έχει ένα φτερό και ένα προφυλακτήρα βαμμένο δεν είναι κακό, το να είναι ένα αμάξι βαμμένο όλο και το κάθε κομμάτι να είναι διαφορετικής απόχρωσης σε καμία περίπτωση δεν θα ήταν του γούστου μου.
Και πάλι υπάρχει κόσμος που δεν τον νοιάζει τίποτα και αγοράζει τέτοια αμάξια αρκεί πχ να είναι οκ μοτεριακά.
Περι ορέξεως, τπτ δεν κατηγορώ μιας και όπως προανέφερα είναι υποκειμενικό κάτι τέτοιο...
Εντάξει σε καλό δρόμο είμαστε. Τα έχω αυτά ευτυχώς. Έχω και υπόγειο πάρκινκ στο γραφείο και στο σπίτι και καθημερινές μετακινούμαι με άλλο αυτοκίνητο ή με την μηχανή. Απλά ρωτάω μήπως μάθω τπτ καινούργιο μέσα από την συζήτηση. Γιατί αγοράζοντάς το νόμιζα ότι ήξερα αλλά διάβαζοντας για το συγεκριμένο αυτοκίνητο βρήκα μερικά πράγματα που θεωρούνται αδύνατα σημεία του, όπως τα rod bearings, to vanos, προληπτικά οι βάσεις μηχανής κτλ.
Απάντηση με παράθεση